eStřechy.cz   -   výrobky
Výrobky > Krytiny asfaltové (bitumenové) > Asfaltové (bitumenové) pásy
Výrobky > Asfaltové pásy > Modifikované asfaltové pásy
Výrobky > Asfaltové pásy > Speciální asfaltové pásy

Výrobek: BÖRNER MULTIPLEX Therm >>

Modifikovaný natavovací pás s hliníkovou vložkou a s rychlenatavovacími body na spodní straně pro mikroventilační systém.

BÖRNER MULTIPLEX Therm s vložkou z hliníkové folie a skelné tkaniny 200g/m2 je asfaltový natavovací pás na spodní straně s rychlenatavovacími body. BÖRNER MULTIPLEX Therm má zvýšenou stabilitu k vyšším teplotám a nadstandardní elasticitu při teplotách pod bodem mrazu. Mikroventilační pruhy mezi rychlenatavovacími body na spodní ploše pásu umožňují dosažení směrově nezávislého vyrovnání tlaku páry.
Používá se jako velmi kvalitní pás s vysokým difůzním odporem (DIN 4108). BÖRNER MULTIPLEX Therm je díky své tloušťce (4 mm) a pevné vložce zvlášť odolný proti natržení a perforaci. Pro vyztužení je pod hliníkovou vložkou skelná tkanina. Díky svým vlastnostem je možno BÖRNER MULTIPLEX Therm použít jako „nutné provozní pokrytí“ (t.zn. dočasná hydroizolace). Po položení tepelné izolace a finální hydroizolace přechází funkce dočasné hydroizolace z pásu BÖRNER MULTIPLEX Therm na funkci plnohodnotné parozábrany.

Upozornění:

V úvahu je třeba brát sklony a kritéria namáhání.

Zpracování:

BÖRNER MULTIPLEX Therm se zpracovává v souladu s platnými směrnicemi pro projektování a provádění izolovaných střech – „Směrnice pro ploché střechy“ a „ABC - asfaltových pásů“. Pásy jsou přivařovány k podkladu rychlenatavovacími body. Přesahy o šířce min. 8 cm se nepropustně svaří. Podklad by měl být dle přilnavosti podkladu penetrován. Podélné přesahy o šířce min. 8 cm a příčné přesahy o šířce min 10 cm musí být homogenně svařeny při dostatečném natavení pásu v místě mikroventilačních pruhů aby byla zajištěna dokonalá parotěsnost vrstvy.
Pro následné nalepení vhodných tepelně-izolačních materiálů se může vrchní kašírování z netkané textilie a speciální krycí hmota roztavit. Tepelná izolace se neprodleně do roztavené hmoty nalepí. Stejně tak je možné přilepení tepelné izolace na vrchní netkanou textilii polyuretanovým lepidlem Börner PUK.


 
Další výrobky firmy :

BÖRNER SK Bit 105
BÖRNER SK Bit 1 – PLUS
BÖRNER ELMO-flex
BÖRNER POLY-ELAST 3K S5
BÖRNER POLY-ELAST Rapid O
BÖRNER POLY-ELAST Classic PV
BÖRNER DACO KSO
BÖRNER POLY-ELAST PV200 S5
BÖRNER POLY-ELAST PV180 S4
BÖRNER POLY-ELAST Rapid U
BÖRNER DACO KSU
BÖRNER POLY-ELAST GG200 S4
BÖRNER POLY-ELAST PV180 S3
BÖRNER MONOPLEX GG200 S4
BÖRNER MULTIPLEX AV4
BÖRNER DACO KSD
BÖRNER ELMO-PROTECT V
BÖRNER SK Bit 105 Lochvliesbahn
BÖRNER POLY-ELAST GG200 S4
BÖRNER MONOPLEX GG200 S4
BÖRNER DACO KSB
SK Bit 105 Wurzelschutzbahn
SK Bit 105 Wurzelschutzbahn PV
BÖRNER PERFOR-Elast
BÖRNER MULTIPLEX AV4
BÖCOPLAST VS
BÖRNER PUK
BÖRNER PUK
BÖCOPUR 1K

 - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy