eStřechy.cz   -   výrobky
Výrobky > Střešní fólie pro šikmé střechy > Podstřešní pojistné fólie paropropustné

Výrobek: SVITAPFOL 140g/m2 PP samozhášivý >>

Pojistná hydroizolační fólie pro větrané zateplené i nezateplené šikmé střechy /mikroperforovaná/.

Použití:

Náhrada plného podbití - úspora času, materiálu a financí. SVITAPFOL 140g/m2 PP je účinou ochranou střešního pláště proti sněhu, prachu, sazím a jiným nečistotám a u půdních vestaveb chrání tepelnou izolaci před vlhkostí. Chrání podkrovní prostory po celou dobu životnosti střešního pláště. U zateplených střešních systémů zabezpečuje správnou funkci tepelné izolace dokonalým únikem vzdušné vlhkosti a kondenzované vodní páry. Propustnost vodních par je zabezpečena pomocí mikroperforace. SVITAPFOL 140g/m2PP zajišťuje podmínky pro cirkulaci vzduchu, nutnou pro zvýšení tepelné účinnosti střechy. Perforace dovoluje průnik vodních par z interiéru do volného okolí. Je vyráběn dle norem ČSN a je ověřen Státní zkušebnou.
SVITAPFOL 140g/m2PP samozhášivý má sníženou hořlavost, neboť obsahuje samozhášecí činidlo, které při menším ohnisku požáru materiál samouhasí a eliminuje odkapávání polyetylénu na minimum. Tím zabrání rozšíření a vzniku dalších ohnisek požáru.

- nelze použít na záklop a tepelnou izolaci (stanový efekt)
- použití jen pro šikmé větrané střechy
- skladuje se v prostoru bez přístupu UV záření
- SVITAPFOL 140g/m2PP je pojistná hydroizolační folie, která nenahrazuje střešní krytinu. Doporučujeme okamžitou montáž střešní krytiny po aplikaci fólie, nebo dočasné zakrytí fólie hydroizolační plachtou, dodávanou firmou Robex.

Způsob pokládání:

Pojistnou podstřešní fólii pokládáme vždy horizontálně přímo na krokve bez bednění. První pás rozvineme u okapu a dále pokračujeme ke hřebeni. Fólii na krokve rozvíjíme tak, jak je navinutá na roli, abychom zachovali difuzní propustnost správným směrem (nikdy ji neotáčíme). Minimální přesah jednotlivých pásů musí být alespoň 10cm. Jednotlivé pásy lepíme spojovací oboustrannou páskou jen v případě, že úhel sklonu střechy je menší než 17°. Fólii přichycujeme pozinkovanými hřeby, nebo sponami, pomocí mechanické sešívačky pod kontralatě. Spodní okraj u okapu můžeme přilepit
oboustrannou lepicí páskou k okapničce. Poslední pás z každé strany ukončíme 5cm od hřebene. Vznikne nám 10cm podélná spára v hřebeni, která umožní kvalitní odvětrání a cirkulaci vzduchu. Pod fólií je nutnu dodržet min 2cm vzduchovou mezeru. Pro kvalitní odvětrání musíme zajistit přístup vzduchu u okapu a výstup u hřebene. UV stabilita výrobku je 12 týdnů. Ke každé roli je přiložen návod k použití.


 
Další výrobky firmy :

PEGASIZOL 135g/m2 PP
EUROWEEK 200g/m2 PP
EUROWEEK 135g/m2 PP
FORST STX 60g/m2 PP
VĚTROTEX 100g/m2 PP
TIREX 150g/m2
SVITAPFOL 110g/m2 PP samozhášivý
SVITAPFOL 110g/m2 PP hořlavý
SVITAPFOL 90g/m2 PT hořlavý
SVITAPFOL AL 120g/m2 PT

 - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy