eStřechy.cz   -   výrobky
Výrobky > Stavebnicové komínové systémy > Stavebnicové komínové systémy

Výrobek: Komínový systém ABSOLUT >>

Schiedel ABSOLUT je dvousložkový komínový systém s integrovanou tepelnou izolací v komínové tvárnici a tenkostěnnou keramickou vnitřní vložkou.

Vhodný pro odvádění spalin od spotřebičů na plynná, kapalná a tuhá paliva. Je mimořádně vhodný i pro odvod spalin v podtlaku od nízkoteplotních a kondenzačních spotřebičů, průměr 12 a 14 cm také od spotřebičů nezávislých na přívodu vzduchu z místnosti.

Vlastnosti a použití:

Schiedel ABSOLUT je univerzálním systémem, určeným zejména pro rodinné domy.

Schiedel ABSOLUT poskytuje absolutní volnost při volbě konkrétního spotřebiče paliv a to minimálně až do konce fáze hrubé stavby domu.

ABSOLUT prům. 12 nebo 14 lze na základě zkušeností z dimenzování průřezu doporučit jako ideální komín pro odvod spalin v podtlaku od většiny spotřebičů na plyn nebo LTO. Může být provozován i ve spojení se spotřebiči nezávislými na vzduchu v místnosti (TURBO) jako tzv. LAS systém.

Tento nový přístup je zaměřen speciálně na to, aby komín byl včas již ve fázi hrubé stavby připraven pro možnost výběru z většiny dostupných typů spotřebičů.

Komínový systém ABSOULUT je určen pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv
Jednoduché připojení plynových a olejových spotřebičů pomocí adaptérů a to včetně nízkoteplotních a kondenzačních, atmosférických (typu B) i uzavřených (typu C - turbo).
Využitelný jak pro spotřebiče závislé na vzduchu v místnosti, tak také pro nezávislé v energeticky úsporném protiproudém provozu ( A 12 a 14 cm).
Maximální nezávislost logickou kombinací s druhým průduchem pro spotřebiče na tuhá paliva. Při použití průměru 18 nebo 20 cm lze vybírat z většiny možných spotřebičů na tuhá paliva, a to okamžitě po dokončení stavby nebo kdykoliv později v průběhu užívání objektu.
Vzducho spalinový systém (LAS) i pro spotřebiče na tuhá paliva. Jednoduché připojení pomocí adaptéru.
Integrovanou tepelnou izolací je opatřen nejen každý komínový průduch, ale i víceúčelová šachta. Účinek tepelné izolace se příznivě projeví nejen při klasickém, ale především při LAS provozu nebo při použití šachty pro větrání nebo přívod vzduchu do kotelny.
Vzhledem ke své konstrukci a vlastnostem je komínový systém ABSOLUT mimořádně vhodný pro použití i v nízkoenergetických domech.
Splňuje požadavky plánovitého provozu v mokrém provozním režimu s třídou odolnosti proti působení kondenzátu W
Splňuje požadavky třídy požární odolnosti EI 090
Vyznačuje se sníženou hmotností a o více než 50% rychlejší montáží ve srovnámí s tradičními komíny s keramickou vložkou.


logo

Schiedel - Komínové systémy
 
Další výrobky firmy Schiedel - Komínové systémy:

Komínový systém UNI*** PLUS
Komínový systém AVANT PRIMO
Komínový systém KOMBI
Komínový systém MULTI
Komínový systém TechnoStar 3000

Komínový systém ABSOLUT - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy