eStřechy.cz   -   výrobky
Výrobky > Stěrky, lepidla a nátěry pro vodotěsné izolace > Stěrky, lepidla a nátěry pro vodotěsné izolace

Výrobek: FORTE BAK >>

Hydroizolační stěrková hmota k povrchovým pochozím izolacím balkonů, lodžií a teras.

FORTE BAK je hydroizolační hmota určená k povrchovým celoplošným opravám poškozených betonových povrchů balkónů, teras a lodžií, včetně povrchů z neglazované dlažby. Tímto výrobkem je možné vyplnit trhliny, uzavřít póry a vyspravit i více poškozená místa. FORTE BAK tvoří konečnou pochozí povrchovou úpravu. Povrch FORTE BAKu je možné upravit nátěrovou hmotou ETERNAL stabil , možné je i položení dlažby. FORTE BAK není vhodný pro frekventovaná veřejná prostranství a na asfaltové podklady.

Zpracování:

FORTE BAK se připraví smísením 3 hm. dílů práškové složky do 1 hm. dílu kapalné složky a homogenizací směsi po dobu 2 minuty elektrickou vrtačkou s míchadlem.
Po této době je možné směs aplikovat. FORTE BAK se nanáší na připravený, vyspravený a očištěný, odmaštěný a nesoudržných částí zbavený povrch, napuštěný penetračním prostředkem FORTE penetral.
• První vrstva se nanáší na napenetrovaný podklad nerezovým hladítkem tak, aby tloušťka vrstvy byla cca 1,0 - 1,5 mm. Odpovídající spotřeba je 1,8 - 2,7 kg/m2.
• Pro druhou vrchní vrstvu se doporučuje do připravené hmoty FORTE BAK přidat vodu (max. 10 hm.% kapalné složky) a důkladně promíchat. Docílí se tak lepší zpracovatelnosti materiálu při konečné povrchové úpravě.
• Celková tloušťka izolace ve dvou vrstvách je 2,0 až 2,5 mm, celková spotřeba 3,6 až 4,5 kg/m2.
• Přestávka mezi kladením jednotlivých vrstev je 24 hod.

Pro aplikaci stěrkové hmoty FORTE BAK je bezpodmínečně nutné dodržet rozmezí teplot okolí a podkladu 5 až 30°C. Při vyšší teplotě hrozí nebezpečí rychlého povrchového zaschnutí aplikované hmoty a následného jemného popraskání. Nanesenou hmotu je třeba chránit min. 24 hod. před deštěm, vysoušením větrem a přímým intenzivním slunečním zářením. Po vytvrzení má hmota FORTE BAK trvalé hydroizolační vlastnosti, výbornou odolnost na povětrnosti a neklouzavý povrch.
Povrch FORTE BAKu lze následně (nejdříve však po 14 dnech) natřít nátěrovou hmotou ETERNAL stabil vybraného odstínu. Nátěr nejenom zvýší otěruvzdornost povrchu, ale splní i náročnější estetické nároky na vzhled balkonu či terasy. Vhodné je rovněž použití venkovní prodyšné PVC podlahové krytiny na terasy a balkony, možné je i položení dlažby.


 
Další výrobky firmy :

SANAKRYL TOP
SANAKRYL UV
ETERNAL mat akrylátový
ETERNAL antikor akrylátový
ETERNAL antikor alkydový
ETERNAL antikor special
ETERNAL na radiátory
ETERNAL na dřevo napouštědlo
ETERNAL na dřevo základní
ETERNAL PUR lak
ETERNAL lazura silnovrstvá
ETERNAL lazura tenkovrstvá
ETERNAL PUR lak
ETERNAL IN stop
ETERNAL IN
ETERNAL IN plus
ETERNAL na střechy
SANAKRYL TOP
SANAKRYL UV
FORTISOL
IZOETRIN
SANATHERM O akrylátová omítkovina
SANATHERM O silikonová omítkovina
FORTE penetral

 - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy