eStřechy.cz   -   výrobky
Výrobky > Stěrky, lepidla a nátěry pro vodotěsné izolace > Stěrky, lepidla a nátěry pro vodotěsné izolace

Výrobek: BÖCOPUR 1K >>

Jednosložkový polyuretanový nátěr.

Tekutá nátěrová izolace
- jednoduchá a bezpečná izolace s vkládanou vložkou z netkané textilie v oblastech napojení a zakončení průniků a vyčnívajících stavebních částí
- v kombinaci s nátěrem BÖCOPUR bezproblémová přilnavost téměř na všech podkladech
- barevně sladěno se zeleným břidličným posypem pásů BÖRNER

Vlastnosti materiálu
BÖCOPUR 1K je jednosložkový, bezešvý, vysoce elastický konečný nátěr na polyuretanoprepolymerové bázi propustný pro vodní páry a odolný vůči povětrnostním podmínkám. Ve spojení s vložkou z netkané textilie Polyflex je BÖCOPUR 1K používán k izolaci v oblastech napojení a zakončení u průniků a na vyčnívajících stavebních částech. Je také zvláště vhodný pro oblasti, kde se může delší dobu vyskytovat stojatá voda. Použitím speciálních PUR-prepopolymerů je dosahováno vynikající klimatické stálosti a odolnosti proti stárnutí. BÖCO- PUR 1K má trvající elastickou flexibilitu a neláme se ani při extrémně nízkých teplotách ( trvale elastický do –35oC ). Nátěr vytvrzuje vzdušnou vlhkostí a vykazuje vynikající přilnavost na téměř všech u staveb se vyskytujících vrchních střešních plochách. Vzhledem k vytvrzování vzdušnou vlhkostí je zajištěna rychlá odolnost proti dešti.

Použití
Povrchy, které je třeba natřít, musí být čisté, suché, bez oleje a mastnot. Odloupnuté, volné a odrolené části, stejně tak i zbytky starých nátěrů musí být před natřením beze zbytku odstraněny. Na podklady z čerstvého betonu nebo cementového potěru se BÖCOPUR 1K nesmí přímo nanášet, ale musí se nejprve nanést PRIMER K jako dělící vrstva. Při tom se jako základový nátěr nepoužije BÖCOPUR. BÖCOPUR 1K vytváří i za nepříznivých podmínek už za 2-3 hodiny souvislý povrch, který chrání nátěr před klimatickými vlivy ( např. před mžením ). Konečná vulkanizace nastane v závislosti na vnějších podmínkách během asi 48 hodin. Přes relativně velkou bezpečnost aplikace i za horších klimatických podmínek, se BÖCOPUR 1K smí zpracovávat jen za teplot nad 5oC. Podklady, které je třeba natřít, musí být v každém případě zcela suché. Při izolačních pracích v oblastech napojení a zakončení může být BÖCOPUR 1K zpracováván i za mokra. Při velkoplošných izolacích musí základní nátěr ( včetně netkané textilie ) zaschnout a nakonec můženásledovat krycí nátěr. U načatých nádob má BÖCOPUR 1K tendenci vytvářet na povrchu škraloup. Z tohoto důvodu je nutné načaté nádoby co nejrychleji zpracovat. BÖCOPUR 1K se nesmí v žádném případě ředit.


 
Další výrobky firmy :

BÖRNER SK Bit 105
BÖRNER SK Bit 1 – PLUS
BÖRNER ELMO-flex
BÖRNER POLY-ELAST 3K S5
BÖRNER POLY-ELAST Rapid O
BÖRNER POLY-ELAST Classic PV
BÖRNER DACO KSO
BÖRNER POLY-ELAST PV200 S5
BÖRNER POLY-ELAST PV180 S4
BÖRNER POLY-ELAST Rapid U
BÖRNER DACO KSU
BÖRNER POLY-ELAST GG200 S4
BÖRNER POLY-ELAST PV180 S3
BÖRNER MONOPLEX GG200 S4
BÖRNER MULTIPLEX Therm
BÖRNER MULTIPLEX AV4
BÖRNER DACO KSD
BÖRNER ELMO-PROTECT V
BÖRNER SK Bit 105 Lochvliesbahn
BÖRNER POLY-ELAST GG200 S4
BÖRNER MONOPLEX GG200 S4
BÖRNER DACO KSB
SK Bit 105 Wurzelschutzbahn
SK Bit 105 Wurzelschutzbahn PV
BÖRNER PERFOR-Elast
BÖRNER MULTIPLEX AV4
BÖCOPLAST VS
BÖRNER PUK
BÖRNER PUK

 - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy