eStřechy.cz   -   výrobky
Výrobky > Stěrky, lepidla a nátěry pro vodotěsné izolace > Stěrky, lepidla a nátěry pro vodotěsné izolace
Výrobky > Kotvící prvky a spojovací materiál > Kotvící prvky a spojovací materiál
Výrobky > Ostatní materiály > Ostatní materiály

Výrobek: BÖRNER PUK >>

Lepidlo na tepelnou izolaci.

BÖRNER PUK lepidlo na tepelnou izolaci je vhodné pro dlouhodobé přilepení tepelných izolací k savým a nesavým podkladním konstrukcím jako např: prostý beton, pemzobeton, pórobeton, zdivo, vláknobeton, ocelové profily potažené akrylátem nebo PVC i k asfaltovým pásům s minerálním posypem nebo kašírovaným netkanou textilií.
BÖRNER PUK lepidlo na tepelnou izolaci spojuje všechny běžné tepelné izolace jako např: polystyren, polyuretan, desky z fenolových pryskyřic navzájem (jestliže to dovolí platné předpisy výrobce). U nejmenovaných izolací je nutno vždy při zohlednění předpisů výrobce provést lepící zkoušky.

Zpracování:

Podklad musí být čistý, pevný, bez bublin, vyrovnaný, bez prachu a ostatních dělících částí, schopný unést izolaci. Je nutné vysušit kaluže, mechanicky odstranit vrstvy škváry a cementového mléka u minerálních podkladů (například u betonu), volný minerální posyp (například u asfaltových pásů nebo kačírků). Při lepení na Alu-zinek, PVDF, ocelové plechy potažené silikonem i na hladké, čerstvé, olejové vrchní vrstvy asfaltových pásů se doporučuje pro zlepšení přilnavosti použít rychleschnoucí penetrační nátěr BÖRNER PUK - Primer.
BÖRNER PUK lepidlo na tepelnou izolaci se vyznačuje bezproblémovým a čistým zpracováním. Lepidlo je nanášeno na podklad nanášecím přístrojem PUK-KOBOLD. U malých ploch a v oblastech prostupů je možné a vhodnější ruční nanášení z plechovek.
Z výtoku plechovky je potřeba odstranit membránu z umělé hmoty a našroubovat odtokovou trubici. Plechovky vsadit do úchytů nanášecího přístroje a vymezit dle potřeby nanášení pruhů lepidla. Ve dnu plechovky prorazíme nasávací otvor. Dle vnější teploty a tím odpovídající viskozitě odstřihneme odtokovou trubici.
Na daný podklad se stejnoměrně a nanesou lepící pruhy ( Ø nejméně 8 mm). Tepelná izolace musí být neodkladně položena na čerstvou lepící hmotu. Lepící pruh expanduje a zaručuje optimální přilepení tepelné izolace. Je nutné časově skloubit nanášení lepidla s položením tepelné izolace.
Lepící pruhy, jejichž povrch již proběhl reakcí, už více nelepí! V návaznosti na pokládání kontrolujeme občasným zdvižením desek tepelné izolace kontakt lepení. U nerovných podkladů je nutná zátěž během doby reakce.
Spotřeba činí dle podkladu cca. 120 g/m2 při 3 – 4 lepících pruzích (na ploše). U budov vysokých od 8 do 20 m nebo v namáhaných oblastech na okrajích a v rozích je nutné zvýšit nanesené množství přidáním dodatečných lepících pruhů. Spotřeba na okrajích cca 180 g/m2 (6 lepících pruhů), v rozích cca 240 g/m2 (8 lepících pruhů).
U nerovných nebo pórovitých podkladů (např. střecha z udusaného štěrku) stanovit spotřebu na místě. Vzít v úvahu údaje o zátěži při sání větru dle DIN 1055.
U příkrých střech (přes 3°) je nutno v nejnižším bodě vytvořit podpěru k podepření izolačních desek během doby vytvrzení lepidla.
Doba reakce do vytvrzení lepidla je závislá na teplotě okolí. Lepidlo je zpracovatelné při okolní teplotě a teplotě podkladu od +5°C do +50°C. Konečného vytvrzení je dosaženo během několika málo hodin. Při nižších venkovních teplotách se musí lepidlo zahřát na cca. +20°C (vodní lázeň max. +40°C). Neohřívat na otevřeném ohni!
Teploty pod +5°C, voda, sníh, led, ostrý vítr a mráz mohou působit negativně na lepení. Jinak platí centrálním svazem pokrývačů doporučené pracovní teploty pro práce na plochých střechách.
Ve vytvrzeném stavu není lepící film termoplastický ani křehký, nebo citlivý na vodu a rozpouštědla.


 
Další výrobky firmy :

BÖRNER SK Bit 105
BÖRNER SK Bit 1 – PLUS
BÖRNER ELMO-flex
BÖRNER POLY-ELAST 3K S5
BÖRNER POLY-ELAST Rapid O
BÖRNER POLY-ELAST Classic PV
BÖRNER DACO KSO
BÖRNER POLY-ELAST PV200 S5
BÖRNER POLY-ELAST PV180 S4
BÖRNER POLY-ELAST Rapid U
BÖRNER DACO KSU
BÖRNER POLY-ELAST GG200 S4
BÖRNER POLY-ELAST PV180 S3
BÖRNER MONOPLEX GG200 S4
BÖRNER MULTIPLEX Therm
BÖRNER MULTIPLEX AV4
BÖRNER DACO KSD
BÖRNER ELMO-PROTECT V
BÖRNER SK Bit 105 Lochvliesbahn
BÖRNER POLY-ELAST GG200 S4
BÖRNER MONOPLEX GG200 S4
BÖRNER DACO KSB
SK Bit 105 Wurzelschutzbahn
SK Bit 105 Wurzelschutzbahn PV
BÖRNER PERFOR-Elast
BÖRNER MULTIPLEX AV4
BÖCOPLAST VS
BÖRNER PUK
BÖCOPUR 1K

 - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy