eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

jakou střechu

Autor: N/A 1. 3. 2015

Dobrý den plánuji přestavět patro na chatě , zastavěná plocha o rozměru 460 x 540 cm , uvažuji o pultové střeše s co nejmenším sklonem - něco kolem 10 st. , čím menší tím lepší , optimální tak 6 st. Vybírám krytinu , kdy se mně jako nejlepší varianta jeví plechová , co jsem tak pročítal tak bych mohl použít krytina Lindab Click a nebo Ruukki classic. Tak bych se Vás chtěl zeptat zda by jste mě tuto střechu doporučili , která je lepší v poměru cena a kvalita , případně nějakého jiného výrobce , nebo střechu vyřešit úplně jinak. Děkuji za odpověď nashledanou

odpovědět

Re: jakou střechu   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě je potřeba ji uvědomit , že pokud stavíte běžnou šikmou střechu nad vytápěným prostorem , měla by být pod nosnou vrstvou střešní krytiny vytvořena dostatečně nadimenzovaná ventilační vzduchová mezera = proudící venkovní vzduch (včetně dostatečných vstupních/dole a výstupních/nahoře otvorů pro její ventilaci ).

Tj. je potřeba ve střeše řešit nejen vodotěsnost a vhodnost krytiny pro daný sklon , ale i otázku možnosti odparu vodních par z konstrukce do exteriéru. Tj. větrání střešní skladby.

Pokud půjdete do sklonu 6° , tam by se asi měly použít buď falcované plechy (s těsněním falců ) nebo svařené asfaltové pásy či svařené PVC fólie. Na tak nízký sklon plechové krytiny imitující tvar střešních tašek rozhodně nedoporučuji.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky a pokusit se vyjasnit si souvislosti skladby a stavby.

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


jakou střechu (č. 9997) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy