eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplení pultové střechy s atikou

Autor: N/A 30. 11. 2014

Dobrý den ,
přistavěl jsem ke starému domu cihlovou verandu. Střecha bude pultová s dozděnou okrajovou atikou a zateplená. Střecha bude s kombinovaným zateplení pod , mezi a nadkrokevní izolací. Skladba bude následující od interiéru - SDK , vysoceparotěsná AL fólie , podkrokevní izolace 40mm , mezikrokevní 160mm , záklop OSB 18 mm , 50-80mm PIR nadkrokevní izolace , pojistná hydroizolace s napojením na atiku , kontralatě 40mm , bednění OSB 22mm , strukturní rohož difuzně otevřenou pod falcovaný plech , plechová krytina.
Chtěl bych místo OSB použít prkna , případně doplnit na první záklop pod nadkrokevku o asfaltovou lepenku. Děkuji

odpovědět

Re: zateplení pultové střechy s atikou   |   odpovídá: Jan Rypl

Lituje , ale celá tato plánová konstrukce je naprosto nevhodně zvolená po stránce kombinace vrstev a výrazně riziková po stránce difúzní bilance konstrukce (kondenzace x odpary ). Rozhodně není vhodné kombinovat nízkodifúzní vrstvy na vnější straně konstrukce (OSB desky + PIR ) a přitom pod tyto konstrukce přidat vysocedifúzní vatu takové tloušťky , že rosný bod konstrukce se posune až pod nízkodifúzní OSB desku nesoucí nízkodifúzní PIR a navíc se bude nacházet v úrovni nosné dřevěné konstrukce. Pokud na záklop pod PIR ještě naaplikujete bitumenový pás (asfaltovou lepenku ) , ještě dále tento problém zhoršíte. Navíc instalací desky SDK přímo na AL parozábranu výrazně zhoršíte její parotěsnost (pokud nebude používáno spec. těsnění vůči průniků vrutů ) , nemluvě o tom , že nebude fungovat její reflexní účinnost. Uvádíte , že ventilační mezera pod krytinou (kontralatě ) je pouze 40 mm vysoká. Sklon této střechy je tedy vyšší jak 25° ?

Můžeme se spojit telefonicky a zkusit vygenerovat jinou bezpečnější skladbu ?

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: zateplení pultové střechy s atikou   |   odpovídá: Luděk Kovář

Dobrý den pane Šír ,
vaše popsaná skladby musí být tzv.difúzně otevřené , to znamená aplikovat PIR izolaci dif.otevřenou (např.puren PIR MV + samostatná poj.hydroizolace ). Pod PIR izolaci nemůžete vložit asfaltovou lepnku. Zde by došlo ke kondenzaci vzdušné vlhkosti.
www.puren.cz

odpovědět

Re: zateplení pultové střechy s atikou   |   odpovídá: N/A

Vážený pane Ryple ,
z důvodu omezení výšky stavby řeším toto zateplení právě způsobem mezikrokevní a podkrokevní izolace a chtěl jsem přidat ještě navíc nižší vrstvu nadkrokevní PIR vrstvy Trochu se to komplikuje právě atikou a řešením detailů. Systém který nabízí např. Knauf solutions vypadá dobře. Bohužel jsem na internetu za více jak rok nenašel žádný vzor skladby kombinovaného zateplení pultové střechy s atikou. Ještě jednou upřesním , jak by skladba měla vypadat od interieru. 1. sádrokarton nebo jiný typ podhledu , 2. vduchová mezera 5-20cm , 3. parozábrana (vysoceparotěsná AL ) , 4. dřevěný rošt 40mm podkrokevní izolace , 5. krokve s tepelnou mezikrokevní izolací 160mm , 6. prkený záklop 25mm , 7. PIR izolace 50-80mm , pojistná hydroizolace s napojením na atiku , 8. kontralatě 40mm (mezera odvětraná v rámci klempířských prvků ) , 9. prkený záklop 25mm , 10. strukturní rohož pod titanzinek , 10. falcovaná střecha odvětrana u stěny. Sklon střechy bude 7 stupňů , plocha 9m2. Tato skladba by pak měla být použita i na střeše domu s rozdílem betonové krytiny se sklonem 45 stupňů. Ani zde i když se bude dělat nový krov , není možné zvýšit krov z důvodu řadové zástavby. Děkuji a s pozdravem Šír

odpovědět

Re: zateplení pultové střechy s atikou   |   odpovídá: N/A

Dobrý den ,
děkuji , určitě nechci použít jako záklop OSB ani lepenku na záklop. Upřesním skladbu střechy , která by měla být i v budoucnu na domě. Skladba od interieru , 1. sádrokarton nebo jiný typ podhledu , 2. 5-20cm vzduchová mezera pro instalace atd , 3. parotěsná fólie (vysoceparotěsná AL ) , 4. rošt 40mm s vatou , 5. krokve s vatou 160mm , 6.prkené bednění 25mm , 7. PUREN MV např. , 8. pojistná hydroizolační fólie s napojením na atiku , 9. kontralatě 40mm (větraná mezera ) , 10. prkený záklop , 11.strukturní rohož pod titanzinek či jinou plechovou krytinu , 12. plechová krytina.
Kde by se dala sehnat v malém množství PIR izolace PUREN MV v tloušťce 60 nebo 80mm? Střecha verandy je pouze +-8 ,50m2. Pokud by skladba byla dobrá aplikoval bych jí i na 100m2 plochu domu.

Děkuji a s pozdravem Šír

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplení pultové střechy s atikou (č. 9963) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy