eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplenie tramoveho stropu v NED

Autor: N/A 20. 11. 2014

Dobry den , chystam sa na zateplenie tramoveho stropu v NED bungalove , s neobyvanym , pochodznym podkrovym. Skladba by mala byt nasledovna. Sadrokarton na CD profiloch , cd profily zavesene na zavesnych okach , tzn. znizeny podhlad o cca. 200mm , aby vznikol priestor na rozvody elektroinstalacie , bodovych svetiel a rozvodov rekuperacie. Zo spodnej strany tramov pojde odrazova paronepriepustna folia. V miestach uchytenia zavesnych ok cez parozabranu do tramov by isli male kusky baumitkaucukovej pasky. Hlavy skrutiek by sa prelepili kuskami rovnakej pasky , ako sa pouziva na lepenie spojov parozabrany. Zo spodu tramov by isiel pozinkovany drot , ktory by drzal mineralnu vlnu medzi tramami. Vyska tramov je 200mm , izolacia prvej vrstvy tiez 200mm. Potom by isla druha vrstva vlny , tiez 200mm. Ta by bola ulozena v drevenom roste vysky 200mm , o 90°pootocena voci prvej vrstve. Na to by isiel pochodzny zaklop z obycajnych dosiek , s medzerami medzi sebou. Pod dosky mozno este geotextilia , koli ochrane izolacie od prachu a necistot. Je takato skladba OK?

Dalsia vec je , ze stredom domu prechadazaju dva nosne mury , na ktorych su ulozene tramy a na nich konstrukcia (stolica ) strechy. Tzn. parozabrana bude prerusena nosnymi murmy. Bol by to problem , keby mala kazda miestnost "vlastnu parozabranu" , prilepenu na mury so sadrovou omietkou? Ako zabezpecit , aby vlhkost pod parozabranou neprechadzala cez sadrovu omietku k izolacii? Stacilo by nalepit parozabranu na mur az po uroven sadrokartonu? Alebo sa to da povazovat za zanedbatelne mnozstvo pary?

Aku parozabranu , lepidlo a pasky by ste mi odporucili pouzit? Rozmyslal som nad Dorken Delta Reflex a tiez prislusenstvo Dorken.

Dakujem za pomoc , Pali

odpovědět

Re: Zateplenie tramoveho stropu v NED   |   odpovídá: Jan Rypl

Plánovaná skladba je v pořádku. Jako parozábranu bych doporučil fólii Jutafol Reflex N 150 , slepení přesahů a přelepení skobiček sešívačky (připevnění fólie ) řešit páskou Jutafol SP AL , utěsnění pronikajících prvků , napojení na rám průlezu do půdy apod. a podtěsnění pronikajících vrutů řešit butylkaučukovou páskou JUTAFOL SP 1 (u vrutů podlepit , ne přelepit ! ) , napojení na zdivo pak tmelem Jutafol Mastic. U napojování parozábrany na sádrovou omítku je potřeba nejdříve v místě napojování provést na zdivu penetraci.

Průnik zděných říček vůči ploše parozábrany by byl problém , pokud od místa styku parozábrany s příčkou , do zateplené konstrukce dále pokračuje jen nepatrná hmota příčky (jen pár cm ). Pak by bylo nutné nedříve parozábranou vrchem příčky obalit tak aby parozábrana procházela i nad příčkou. Případně i propojit parozábranu vůči navazujícím konstrukcím trámů (tmelem Jutafol Mastic ) , tj. provést parozábranu mezi trámy těsně nad příčkou.

Základní podklady najdete v Aplikačním manuálu na :
http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual_10_2014.pdf

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: +420 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplenie tramoveho stropu v NED   |   odpovídá: Luděk Kovář

Mohu vám zaslat detail provedení zateplení bungalovu. Potřebuji od vás kontakt na vás.
Děkuji

odpovědět

Re: Zateplenie tramoveho stropu v NED   |   odpovídá: N/A

Pan Rypl , rozumien tomu dobre tak , ze keby nad napojenim parozabrany bolo len niekolko cm muriva smerom hore , prip. vlhkost v hornej casti muriva by presla murivom , resp. omietkou poza prilepenu parozabranu smerom hore , kde by sa nemala v com "rozlozit" a uvolnovala by sa z muriva do tepelnej izolacie.?

Parozabranu by som v mieste styku tramov s nosnou prieckou zahol smerom nadol a prilipel ju k stene az v urovni sadrokartonu , tzn. 200 - 250mm nizzsie. Cize murivo by presahovalo cca. 200 - 250mm nad prilepenu parozabranu. Pisete , ze niekolko cm by mohol byt problem. Bolo by toto riesenie s 20 az 25cm postacujuce , aby sa mala pripadna vlhkost v hornej casti muriva kde "rozlozit"?

Dakujem , S pozdravom Pali

odpovědět

Re: Zateplenie tramoveho stropu v NED   |   odpovídá: N/A

Dakujem za ochotu p. Kovar , kontakt na mna je paliporemba@gmail.com\

S pozdravom Pali

odpovědět

Re: Zateplenie tramoveho stropu v NED   |   odpovídá: Jan Rypl

Ano v principu to chápete správně. Váš návrh řešení se dá považovat za sice jen kompromis , ale bude to určitě lepší než původní řešení.

Podrobnosti prosím řešme telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: +420 602 194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplenie tramoveho stropu v NED (č. 9959) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy