eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení podkroví kombinací EPS a vata

Autor: N/A 12. 11. 2014

Zdravím , plánuji na půdě nad garáží "vybudovat" pokoj pro hosty. Zbylo mi cca 15 balíků fasádního polystyrenu tl. 15cm. Napadlo mě ho využít při zateplení podkroví a to následujícím způsobem:
Tl. krokví je cca 18 cm , mezi krokve by bylo již zmíněných 15cm EPS , pod krokvemi by bylo cca 10cm vaty , rošt s parozábranou a sádroš.
Je to použitelné? Prostor bude využíván velice sporadicky , planuji tam dát jeden radiator , který bude v době nevyužití termohlavicí přivřen.

S pozdravem

Zdeněkodpovědět

Re: Zateplení podkroví kombinací EPS a vata   |   odpovídá: Jan Rypl

Obecně nedoporučuji používat EPS do systému zateplení mezi krokvemi , jelikož EPS neřeší akustiku , není nehořlavý a zejména se velice problematicky instaluje mezi stávající konstrukce tak aby mezi nosnou konstrukcí (krokve ) a vloženou EPS nevznikaly štěrbinky. Navíc není vhodné nízkodifúzní polystyren aplikovat vně vysocedifúzní vaty. Směrem k exteriéru by měla paropropustnost tepelných izolací stoupat , nikoliv klesat !

Parozábrana bode přímo pod deskou sádrokartonu bez meziroštu , tj. tak , že parozábranu budou perforovat všechny vruty desky SDK ?

Co následuje za polystyrenem směrem k exteriéru budovy ? Ventilační vzduchová mezera , neventilační vzduchová mezera , difúzní membrána + kontralatě , ...... ? Jaký je sklon střechy , jeho délka , jaká je střešní krytina a jaké je místo stavby (obec nebo nadmořská výška ) ? Teprve pak je možné stanovit parotěsnost a způsob provedení parozábrany.

Můžeme se spojit telefonicky ?

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení podkroví kombinací EPS a vata (č. 9956) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy