eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Krycí mřížka

Autor: N/A 10. 10. 2014

Dobrý den.
Obracím se na Vás s následujícím dotazem. Máme dodavatelsky provedenou střechu z krytiny Tondach. Nelíbí se nám detail provedení krycí (provětrávací ) mřížky v ukončení střechy u okapu. Je vidět , že je ve značných délkách „odchlíplá“ , je zde mezera mezi mřížkou a podbitím palubkami a za mřížkou je na mnoha místech vidět stavební odpad , který i vlivem větru se vysypává na zem. Dle dodavatele je takovéto provedení standardní. Je tomu skutečně tak?
Děkuji za Váš názor.

odpovědět

Re: Krycí mřížka   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě by měl provedení skladby konstrukce řešit stavební dozor Vaší stavby.

Jak může být mezera mezi krycí mřížkou a palubkami když na kraji palubek by měla být okapnička odvádějící vodu z podstřešní fólie , tj. mřížka by měla začínat až nad okapničkou ? Pokud tam okapnička chybí , je to sama o sobě chyba.

Stavebním odpadem myslíte co ? Kusy cihel nebo pouze prach , např. z řezání tašek ?
Velké kusy odpadu by měly být z konstrukce odstraněny , ale prach není na závadu.
Případně lze na to nahlížet takto : jestli stavební odpad je takového rozsahu , že ucpává otvory ventilační mřížky , pak je nutné jej odstranit , jelikož tím je omezováno větrání střešní skladby , tj. snižována ventilační kapacita nasávacího otvoru pro její ventilaci.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky a upřesnit si souvislosti.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045.

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Krycí mřížka   |   odpovídá: N/A

Míro zdravím , nespokojil bych se s odpovědí Vašeho dodavatele střechy , že detail ukončení folie na okapové hraně je standartní. Je to obyčejná nevědomost , šetření nebo šlendriánství. Už psal pan Rypl že takto ukončený detail není v pořádku. V případě , že okapnička není namontována dochází k tomu , že se síťka zvlní od palubek a podstatnější problém je , že difuzní folie nemá vytvořenou okapovou hranu a následně může dojít zatékání kondenzátu z folie do záklopu. Okapničku používáme v r.š. 150 mm ( většinou využíváme ztratný odpad při ohýbání ostatních prvků ) tudíž náklady minimální. Před montáží folie je třeba tyto okapničky namontovat. Ideální je mít spoje okapnic na krovech ( většinou bývají krovy osově po 1m ). Dále folii napínáme o 1 ,5 cm výše od hrany okapničky. Kontra si držíme taktéž o 1 ,5 cm od hrany (samozřejmostí je mít rovnou okapovou hranu ) Lať která je umístěna na stojato již lícuje se spodní hranou kontra. Síťka umístěná na lať je následně utopená o těch 1 ,5 cm a "nezývá". Pozdravujte dodavatele a ať začne dělat pořádně..Na našich stránkách jsou nějaké foto z realizace v Oboře. Koukněte jak to má vypadat www.dorf.cz

odpovědět

Re: Krycí mřížka   |   odpovídá: N/A

Mimochodem tu okapničku už tam nikdo schopně nedá. Musel by sundat krytinu nejlépe na spoj první kontra , sundat žlaby , háky latě a demontovat kontra. Při tom určitě poničí folii neboť kontra dáváme na hřeby dl.100 mm př. na vruty. pokud jsou na hřebíky tak je bude páčit pajzrem a dobije folii. Následně namontovat okapničku , nový pruh folie (po vodě ) , háky , žlaby a zpět krytina. Jenže v nároží a u krajovek jsou detaily šroubované , tudíž by třeba nárožní hřebeny musel demontovat od shora (zničí nárožní pás ) , taktéž krajovky demontovat od shora ( a aby se dostal na poslední krajovku musí sundat hřeben ) : ) Nenechte si dát okapničky jenom podstrčením pod folii a obstříhnutím kolem kontra. Není to řemeslné. No ten kdo toto bude předělávat si užije show

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Krycí mřížka (č. 9938) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy