eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Chování asfaltového pásu po rekostrukci

Autor: N/A 8. 10. 2014

Dobrý den , před dvěma měsíci jsem prováděla rekonstrukci ploché střechy. Vše předem naplánované , provedená sonda i tahové zkoušky , dokonce statický propočet. Došlo k zateplení EPS 70S - spádový klín (chtěla jsem ještě více vyspádovat ) a EPS 150S a položení nové hydroizolace. Po dlouhém rozhodování padla volba na asfaltové pásy (statický výpočet umožňoval )_samolepka glastek a elastek 50 special dekor. Složení střešní krytiny konzultováno s odbornou firmou. Tepelná izolace byla mechanický kotvena k původní střeše kde souvrství asfaltových pásů. Nyní jsem prováděla obhlídku a zjistila jsem , že na více místech se v asfaltovém pásu (Elastek ) tvoří bubliny , resp. vzniká zvlnění. Není snad možné , aby po tak krátké době po realizaci toto vznikalo. Kde mám hledat příčinu a je důvodem k reklamaci celé zakázky. Jakým způsobem se bude uvádět do stavu "bez vad". Ihned po realizaci bylo na asfaltovém pásu vidět tmavší pruhy. Mohl být problém již zde. Všem děkuji za Vaše názory a rady.

odpovědět

Re: Chování asfaltového pásu po rekostrukci   |   odpovídá: Jan Rypl

Ve vašem případě asi nezbyde , než si na stavbu pozvat nezávislého soudního znalce aby současný stav provedení hydroizolační pásů střechy stavby a vhodnost kombinování různých typů pásů (Glastek/Elastek ) posoudil.

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Chování asfaltového pásu po rekostrukci   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , problém bych viděl v počasí při realizaci nebo málo protavená hydroizolace. Při pokládce samolepky se stává vlivem chladného počasí , že samolep nesamolepý. Není to tragedie , ale občas ho musíme taktéž přihřát aby se chytil. Vlhkost na polystyrenu je také špatně. Samolepka by se měla následně nakašírovat prohřátím při pokládce vrhní vrstvy. cituji -"Při provádění hydroizolace z více asfaltových pásů se vlivem celoplošného navaření vrchní vrstvy hydroizolačního souvrství nahřeje podkladní pás GLASTEK 30 STICKER PLUS , a tím se aktivuje jeho samolepicí vrstva v přesazích a na spodním povrchu a dojde k ideálnímu spojení pásů".
Je uvedeno plnoplošné natavení. V místě boule udělejte sondu a pokud nebude podklad spojen s polystyrenem , tak kluci šetřili plynem.. Další věc je , zda nezavřeli vlhkost do skladby. Ale chce to sondu aby se zamezilo pochybám. Modifikované pásy nezatracujte , jen je třeba s nimi umět pracovat.. Jak jsou provařené spoje vrchu? Mají výtavek? Zda nedochází k zatékání srážkové vody mezi vrstvy. www.dorf.cz

odpovědět

Re: Chování asfaltového pásu po rekostrukci   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , počasí při realizaci nebylo špatné. Teplota se pohybovala v rozmezí 23 – 27 stupňů a bylo většinou polojasno. Bez srážek. Poslední bouřka den či dva před započetím realizace. Takže to bude spíše v málo protavené hydroizolaci? Polystyrén doufám , že byl suchý – při navážení materiálu na pár deskách byla vlhkost , ale montáž až za pár dní a navíc bylo nějakou dobu před pokládkou na střeše samotné.
O vlhkosti jsem uvažovala již před rekonstrukcí a ptala jsem se na to. Bylo mi řečeno , že na tak malé střeše odejde atikou a okolím (pokud vůbec nějaká bude ). Modifikované pásy nezatracuji , jen jsem nečekala tak brzo problém. Spoje vrchu mají výtavek (bez následného posipu ) – byl používán váleček.
Celoplošné natavení jsem již řešil i s danou firmou při zjištění tohoto problému – říká , že při zateplení je nutno volit trochu jiný postup a nelze přehřát hydroizolaci (poničení EPS ) a že drobné „zvlnění“ není na závadu a nebude dělat do budoucna problém – neumím plně posoudit.
Co byste nyní dělal vy? Mám sledovat , zda se nebude zvětšovat a počkat jak bude vypadat po zimě nebo ještě nyní chtít sondu.

Děkuji za Vaši odpověď

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Chování asfaltového pásu po rekostrukci (č. 9936) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy