eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zatékání do střechy

Autor: N/A 28. 9. 2014

Dobrý den . Mám sklon střechy 9° a zatéká mě do ní ,voda vytéká po krovech ven na dřevěné pobití fasády a mezi palubkami podbití přesahu střechy. Složení střechy od krytiny- Maxi-dek , lať 40x60 , kontra lať 10x30 , difúzní folie , krov 60x240 , lať 40x60 , parozábrana , kontra lať30x50 , palubkový strop. Prosím o vyjádření , kde je chyba. Díky.

odpovědět

Re: Zatékání do střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě je chyba ve výšce kontralatě (výška ventilační mezery ) , kde při sklonu střechy pod 25° má být použita min. výška 60 mm (střešní latě výšku ventilace neřeší ). A to ještě za předkladu , že délka ventilační mezery (délka krokví ) není větší jak 10 m. Na této ventilační mezeře totiž závisí možnost odpařování vodních par a kondenzací z konstrukce. Pak je otázka jaký typ podstřešní difúzní fólie jste použil , jelikož u běžných typů je jejich mezní sklon 17° a navíc při sklonu pod 22° mají mít slepené přesahy a podtěsněné všechny kontralatě. A dále jak je řešeno zabednění přesahu a zda podstřešní fólie je na kraji krokví ukončena okapničkou. Pak je otázka jakým způsobem je provedena parozábrana (zda je slepena a napojena příslušnými komponenty ) a zda byla použita parozábrana dostatečné parotěsnosti ve vazbě na klimat exteriéru (místě stavby ) a klimatu interiéru (teplota/vlhkost ).

Dále je otázka , kdo vlastně dovolil , že použitá střešní krytina (s bezpečným sklonem 14° a mezním 10° - viz.: http://dekmetal.cz/plechove-strechy/maxidek-5 ) byla použita do sklonu 9°.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zatékání do střechy (č. 9933) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy