eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Skladba střechy

Autor: N/A 24. 9. 2014

Dobrý den , stavím bungalov se sedlovou střechou o sklonu 25 st. s nevytápěným podkrovím. Skladba střechy dle projektu je taková: hliníková krytina šablona- latě 3x10 - kontralatě 3x5 - folie Jutafol D 110 standart , krokve s tepelnou izolací 120 mm mezi něma. Je tato skladba v pořádku?

odpovědět

Re: Skladba střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě je potřeba vědět , jaký přesný typ střešní krytiny se bude používat. Hliníkovou šablonou je myšleno co ? Typ obdoba alukrytu nebo typ velkoplošné krytiny imitující tvar střešních tašek ?
Dále jste neuvedl , zda mezi použitou fólií a tepelnou izolací mezi krokvemi bude vytvořena spodní ventilační vzduchová mezera či nikoliv. Rovněž je potřeba znát další údaje , např. : přesné místo stavby (obec nebo nadmořská výška - sněhová a větrová oblast ) , délka krokví , zda střecha bude či nebude obsahovat úžlabí či nároží. Navíc není jasná skladba vrstev dál směrem k interiéru.

Pokud je pod fólií JUTAFOL D nevytápěné podkroví , pak nechápu proč je mezi krokvemi nad nevytápěným prostorem plánovaná tepelná izolace.

Z Vašich podkladů je pouze jasné , že není použita dostatečně vysoká výška kontralatě , jelikož výška 30 mm je nedostatečná u takového typu krytiny a to i pro sklon vyšší jak 25°.

Potřebuji se s Vámi spojit telefonicky , abychom si ujasnili souvislosti skladby. Můžete mi zavolat nebo poslat SMS , abych Vám mohl zavolat já ?

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Skladba střechy   |   odpovídá: Ludek Kovář

Pane Roman ,
vaše popsaná skladba odpovídá požadavkům z roku 2002 , kdy tloušťka izolace 120 mm by možná postačovala. Vzhledem k dnešním cenám energie je min.tloušťka minerální izolace požadována 240 mm a více. Z tohoto důvodu vám navrhuji jiný typ izolace. Pod krokve zavěsit (přišroubovat ) tvrdé izolační desky PIR s obousranným hliníkem , který nahrazuje parozábranu. Tl. této desky 140 mm vám nahrazuje min.vatu o tl. 240 mm. Způsob provedením vám zašlu včetně detail pro projektanta a po zaslání podkladů vám provedeme i nacenění.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Skladba střechy (č. 9932) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy