eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Rekonstrukce ploché střechy

Autor: N/A 16. 9. 2014

Dobrý den ,
můžete mi prosím poradit s rekonstrukcí ploché střechy? Střecha je přes 40 let stará , nicméně průběžně udržovaná. Je na ní IPA , ale nyní začalo střechou velmi zatékat a žádné drobné místní opravy nepomáhají. Pozvala jsem pár firem , ale každý doporučuje něco jiného a já tomu vůbec nerozumím. Chytrá pěna , folie , znovu ipu nebo nějaké nátěry?

odpovědět

Re: Rekonstrukce ploché střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Patrně pro Vás bude nejjednodušší obrátit se na expertní kancelář stavební fyziky a staveních izolací - viz. www.awal.cz , aby Vám doporučila možnost řešení problému Vaší konstrukce. Vše záleží na stávající skladbě konstrukce , zda se jedná o zateplenou nebo nezateplenou konstrukci , větranou či nevětranou konstrukci , jaká je nosnost stávající konstrukce v dané klimatické oblasti atd.

Případné podrobnosti je vhodnější než touto formou řešit min. telefonicky , protože ze stávajících Vámi poskytnutých informací nelze stanovit způsob řešení problému. Samotná chytrá lehká pěna určitě současný problém protékání nevyřeší.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Rekonstrukce ploché střechy   |   odpovídá: N/A

Aleno dobrý den ,
nesporně Vám každý vychválí to své. běháme po plochých střechách vidíme jak se který materiál chová. Neberte mě jako propagandu , jen vám naznačím nevýhody materiálů.
chytrá pěna - aby odolala UV je nutný reflexní nástřik. U několika střech jsem viděl tento nástřik odseparovaný a lokálně trhliny.
folie- 1 ,5 mm tloušťky , pouze kotvené , trpí sáním větru a po několika letech se těžce opravuje s ohledem na zprašovaní vrchní vrstvy.
Nejlépe my vychází modifikovaný asfalt. pás. Je potřeba šáhnout po kvalitním materiálu s min. tl. 5 mm. Do stávajícího podkladu je nutné provést sondu. Zjistit zda není odseparovaný , zavřená vlhkost v souvrství. V některých případech stávají souvrství demontujeme s čím je spojená dražší likvidace. Následně pokládka podkladního modifikovaného pásu a vrchního pásu. Výborně se opracovávají prostupy , napojuje na ostatní konstrukce. Popř. zvážit dodatečné zateplení. Není zřejmé zda se jedná o jednoplášť či dvouplášť. Zavolejte a rád poradím.
www.dorf.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Rekonstrukce ploché střechy (č. 9926) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy