eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

mokré zdi (štíty)

Autor: N/A 12. 8. 2014

Dobrý den , v zimě mám problém- když se topí-že se mi na štítové zdi sráží voda na pár místech mi to udělá takové mokré trojúhelníčky . Skladba podkroví je taška-kontralatě-latě-"červený" jutadach-krovy-mezi krovy je 16 vata-konsturukce na sádrokarton-6 vata napříč-stříbrná parozábrana-sádrokarton. Nyní jsem rozebral jen 25cm pásek sádrokartonu u zdi a zjistil jsem že parozábrana není přilepená ke zdi (jestli teda vůbec má být ) , je možné že to je tím?? A jak mám teď postupovat? Děkuji za radu
Janečka

odpovědět

Re: mokré zdi (štíty)   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Janečka ,
jde o zcela běžnou vadu jako u i jiných staveb. Chybně provedená parozábrana - neslepená a nenapojená na zdivo a nedostatečná tloušťka tepelné izolace. Teplý vlhký vzduch vám kondenzuje na studených plochách.
Oprava. Slepit řádně parozábranu a doteplit střechu. Rozsah se těžko určuje. Asi budete mít chyb ve střeše více.

odpovědět

Re: mokré zdi (štíty)   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud má být jakékoliv parozábrana funkční , musí být nejen parotěsně slepená ale i parotěsně nalepená na všechny navazující či pronikající konstrukce a prvky. Tj. i na navazující zdivo.

Ano je možné , že nenalepení parozábrany na navazující zdivo bude příčinou takových problémů. Ale příčina může být v mnohých jiných souvislostech , např. pokud je parozábrana bez použití těsnění perforována všemi vruty desky SDK , nebo pokud do konstrukce kde je parozábrana přímo pod deskou SDK jsou zabudovány inž. sítě bez těsnění průniku nebo dokonce bodová svítidla , nebo pokud příčky mezi místnostmi budovy pronikají skrz plochu parozábranu do konstrukce atd. Rovněž může být příčinnou nefunkční parozábrana buď díky nesprávně zvolenému typu se slabou parotěsností (vůči danému klimatu interiéru ) nebo tím , že pro spojování se použily nevhodné pásky , které se mezitím rozlepily , tj. nefunguje parotěsné slepení přesahů , popř. se slepování přesahů neprovedlo vůbec. Tj. příčin může být mnoho.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


mokré zdi (štíty) (č. 9896) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy