eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Náhrada starých eternitových šablon 400x400

Autor: N/A 23. 7. 2014

Dobrý den!Eternitové šablony chci nahradit šablonami Dacora nebo Alterna. Šablony Dacora se prý vyrábějí v Německu a šablony Alterna v Belgii. Nemá někdo s těmito výrobky zkušenosti , hlavně ohledně kvality. České šablony Betternit 400x400 hnědé barvy mám na 10 staré garáži a musím bohužel konstatovat , nejsem s tímto výrobkem spokojen. Všechny hřebenáče ztratily barvu a rozpadají se. Jeden již úplně praskl. Šablony zatím drží , ale již mají lišejníky nebo mech.
Dále prosím zda někdo nemá zkušenosti s plastovými taškami Tři pyramidy. Jedná se o nový český výrobek , ale zkušenosti moc nejsou. Předem děkuji za reakci.
Zdraví Vojtěch Karas

odpovědět

Re: Náhrada starých eternitových šablon 400x400   |   odpovídá: Jan Rypl

Problém s kvalitou současné krytiny nemusí mít nutně příčinu v kvalitě materiálu , ale v např. v její nesprávné aplikaci. A to jak ve vazbě na otázku ventilace střešní krytiny , tak ve vazbě na skladbu vrstev pod střešní krytinou směrem k interiéru. Pokud je vyměníte za obdobné byť jinde vyráběné vláknocementové krytiny a v konstrukci chyby zůstanou , můžete se v brzké době dočkat obdobných problémů i s novou obdobnou krytinou.

Otázka mechu většinou není otázky krytiny či jejího povrchu , ale klimatických podmínek vlastní stavby (blízkost lesa , parku , zastínění stavby stromy či jinou stavbou , znečištění ovzduší , plocha bez osvitu sluncem atpod. )

Krytina Tři pyramidy se vyrábějí z polyesterovo (PET )-pískové suroviny (nikoliv z regranulovaných PVC , PE , PP ) , tudíž předpoklad její životnosti je vysoká. Samozřejmě opět za předpokladu správné instalace.

K otázce použitelnosti různých krytin je však potřeba znát souvislosti konkrétní střechy a stavby.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Náhrada starých eternitových šablon 400x400 (č. 9874) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy