eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

izolace stropu od podlahy půdy

Autor: N/A 6. 6. 2014

Dobrý den ,
chtěl bych provést izolaci stropů v RD a to směrem z půdy. Momentální skladba stropů je že na stropních trámech jsou nabity latě , pak rákos a omítka. Z půdy jsou mezi trámy naházené kusy skelné vaty , přes kterou jsou 3 vrstvy kartonu. Zateplení ze spodu z obytných místností není možné. Chtěl bych mezi trámy (výška cca 20cm ) vložit vatu (doporučena mi byla DEKWOOL G039i 100mm ) ve dvou řadách a pak přímo na trámy položit OSB SUPERFINISH ECO 22x2500x625. Podlahu chci pochozí. Chci se zeptat , zda je nutné použití parozábrany (pokud ano , poraďte ). V případě použití parozábrany nelze protáhnout pod trámy. Musel bych ji dělat jako "do žlabu" a pak do ní vatu. Dále mám dotaz , zda musí být prostor mezi vatou a trámem , nebo mohu vatu do prostoru i napěchovat? Nebo je "lepší" nedělat nic a zaplatit o 10-15 metráku uhlí víc a pouštět teplo stropem ven (tuto variantu samozřejmě nepřipouštím )? Případně mi poraďte jakou skladbu bych měl volit , aby byl strop zaizolovaný? Plocha půdy je 130m2
Předem děkuji za vaši radu
JM

odpovědět

Re: izolace stropu od podlahy půdy   |   odpovídá: Jan Rypl

OSB desky jak pochůzí vrstvu nevytápěné půdy (střešní dutiny ) umístěnou nad tepelnou izolací stropu rozhodně nedoporučuji. Vzniká vysoké riziko vzniku kondenzací na spodní straně této vrstvy. Ideální vrstvou by bylo prkenné bednění se štěrbinkami (cca 2-3 mm ) mezi prkny. Pod prkna pak lze použít nějakou netk. textilii (chránící tepelnou izolaci proti prachu ). Současné kartony bych odstranil.

Vzhledem k současné situaci použití alespoň středně parotěsně účinné parozábrany (např. Jutafol N 110 ) pod tepelnou izolaci mezi trámy s provedením "do žlabu" (nesmí vrchem trámy obalovat ! ) rozhodně doporučuji. Je však potřeba ji zároveň tmelem (např. Jutafol Mastic ) parotěsně nalepit na boky trámů a na navazující zdivo , a to vždy co nejníže k stávajícímu podhledu. Pěchování vaty mezi trámy rozhodně není vhodné. Tepelná izolace musí být takové tloušťky a rozměru , aby se do prostoru mezi trámy normálně vešla bez pěchování. Mezi tepelnou izolací a navazujícími trámy či zdivem však nesmí vznikat štěrbiny (rozhodně ne větší než 5 mm ).

Pokud je pod prostorem takového stropu koupelna apod , musí mít nucený odtah ventilátorem.

Podrobnosti řešme telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: izolace stropu od podlahy půdy   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
v případě že nelze aplikovat parozábranu okolo trámů doporučuji skladbu nechat jak je a nad ní použít systém Isover STEPcross , ten splní to co potřebujete.

S pozdravem
Ing. Karel Sedláček , Ph.D.
Manažer technické podpory
Technical Suport Manager

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


izolace stropu od podlahy půdy (č. 9806) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy