eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Skladba ploché střechy, její odvětrávání

Autor: N/A 26. 5. 2014

Dobrý den , mám menší problém se skladbou střechy. Původně jsme měli mít rovnou střechu se sklony dovnitř , ale přehodnotili jsme to a střechu naklopili na jednu stranu. Dříve jsme měli atiku kolem dokola a v projektu měli napsano-nutno vzduchotěsně uzavřít po celém obvodu stavby. Ale nyní atiku máme jen u štítů (dům je do tvaru L , jednopatrový ) všude jinde je přesah střechy cca 40cm.
Skladba střechy byla nasledující-Mechanicky kotvená hydoizolační fólie DEKPLAN 76 , tl. 1 ,5mm , separační vlies Filtek V , tepelná izolace EPS dvě vrstvy celkem 280mm , parotěsná folie Glastek 30 Sticker Plus , tl 3mm-zde mělo dojít k vzduchotěsnému návázání , záklop s prken 25mm , krov 260mm , rošt z PZ profilů a sádrokartonový podhled. Prosím o radu , zde střechu vzdutěsně uzavřít a nebo jí mezi trámy odvětrávat?
Děkuji

odpovědět

Re: Skladba ploché střechy, její odvětrávání   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud Vám střecha přesahuje přes obvodové zdivo , je nutné zde parotěsnící vrstvu použitou pod tepelnou izolací nadkrokevního zateplení napojit na obvodové zdivo domu (popř. na parozábranu obvodové stěny ) a to co nejblíže ke straně interiéru. Tj. parotěsnící vrstva střechy musí v těchto místech projít skrz záklop z prken a být vzduchotěsně na obvodovou stěnu či její parotěsnící vrstvu nalepena. Pokud zároveň prochází krokví , pak nalepena i na všechny strany krokve. Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

V žádném případě nedoporučuji trámy pronikající zdivem odvětrávat.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Skladba ploché střechy, její odvětrávání   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Tomáši ,
Mezi trámy nad sádrokartonem se neprovádí větraná mezera. Plochá střecha je navržená jako nevětraná konstrukce a tyto konstrukce jsou vyzkoušené.
Navržená tl.polystyrénu 280 mm je děsivá a velmi vysoká. Je třeba si uvědomit , že při mechanickém kotvení šrouby projdou bednění a budou vidět. proto zřejmě sádrokart.podhled. Pozor na piovrchové teploty pod hydroizolací na střeše. Zde může být i +90°C a potom dochází k degradaci polystyrénu. EPS tl. 280 mm má tepelný odpor R=7 ,56 m2W/K (pasivní dům ). Při použití tep.izolace PIR vám bude stačit tl. 160 mm a menší kotevní šrouby. Tato izolace snese teploty nad +90°C a nemusí mít separační vrstvu (fIltek ). V případě zájmu o toto řešení se můžete na nás přímo obrátit. Jako zástupce výrobce vám zpracujeme cenovou nabídku včetně tech.poradenství.. www.puren.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Skladba ploché střechy, její odvětrávání (č. 9784) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy