eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Kam dát parozábranu?

Autor: N/A 7. 2. 2014

Dobrý den , prosím o radu.
U novostavby provádíme právě zateplení rovné střechy s podhledem. Střecha rovná (3° ) bez vývodů fatrafol , geotextílie , osb , trámy , vzduchová mezera pro ventilaci (otvory ve fasádě z obou stran ) a dále 12cm vata a 18cm vata , sádrokarton 12 ,5. Kam prosím umístit parozábranu?Na vatu , mezi vatu nebo pod vatu-nad sádrokarton? Při případné kondenzaci či mrazu nechci , aby vata nasákla vodu a prostupovala dál k sádrokartonu , také ji nechci při přišroubování sádrokartonu porušit. Nebo dát jednu parozábranu na vatu (do vzduchové mezery ) a chránit ji před vodou a druhou parozábranu mezi vrstvy vaty?Velice děkuji.

odpovědět

Re: Kam dát parozábranu?   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud je sklon střechy pouze 3° , pak výška ventilační mezery musí být min. 100 mm a plocha větracích otvorů pro vstup i výstup ventilace min. jednou setinou větrané plochy střechy (viz. ČSN 731901 Navrhování střech ). Je toto vůbec možné u Vaší konstrukce vytvořit ?

Ideálně je vytvořit rošt nesoucí tepelné izolace a parozábranu , parozábranu spojit a napojit příslušnými lepícími komponenty (viz. podklady v Aplikačním manuálu na : http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual%2004_2012.pdf ) , pak k parozábraně dobudovat příčky a následně na přímých závěsech (podtěsněných páskou Jutafol SP 1 ) vybudovat další rošt nesoucí vlastní sádrokartonovou desku. Pokud v interiéru není prostor s vysokým tepelně vlhkostním namáháním bylo by možné místo spodní 18 cm vrstvy vaty použít 2 vrstvy vaty (12 + 6 cm ) s tím , že 6 cm vata bude pod parozábranou v rostu pro desku SDK. Tj. skladba souvrství tep. izolace od exteriéru k interiéru : 12 cm + 12 cm + parozábrana + 6 cm + deska SDK.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Kam dát parozábranu? (č. 9594) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy