eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

rekonstrukce ploché střechy

Autor: N/A 6. 12. 2013

Na starším RD máme plochou střechu , skladba ocel.nosníky I , cihly Hurdis , betonová vrstva , škvára , opět betonová vrstva a 3 vrstvy IPY. Ze tří stran je atika oplechována a na nejnižší straně je žlab. Jednak bychom potřebovali střechu zateplit , v zimě na ní taje sníh a také bychom chtěli přesahy do stran. Uvažujeme , zda neudělat pultovou střechu , byl by větší spád a trámy by šli určitě s osadit přesahem. Viděl bych to na dřevěnou konstrukci z trámů a OSB desek. Váhám čím a jak tepelně izolovat , jakou střešní krytinu , kde a jaké folie , co odvětrání... Prosím o radu jak by měla konstrukce střechy přesně být , případně o postup. Děkuji. MV

odpovědět

Re: rekonstrukce ploché střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

V prvé řadě je potřeba vědět , zda současná konstrukce domu snese další statické zatížení takové přidané konstrukce. To by měl posoudit statik na místě stavby. Pak je nutno vybrat typ krytiny a podle jejího bezpečného sklonu zvolit sklon vlastní konstrukce střechy. Rozhodně bych však doporučoval aby sklon střechy nebyl menší jak 7° tak aby bylo možné volit různé typy krytin a mohla tvořit pouze 6 cm ventilační vzduchová mezera (místo 10 cm při sklonu pod 5° ). Současné ipy by mohly patrně řešit parotěsnící vrstvu , na kterou by se pak přidala paropropustná tepelná izolace dostatečné tloušťky. Musely by se však dořešit případné vtoky , průlezy tak aby nedošlo díky změně konstrukce k negativnímu působení atpod.

Podstatně jednodušší by však dle mého mínění bylo na současnou skladbu aplikovat tuhou PUR pěnu s příslušným kvalitním krycím nátěrem (mrkněte se např. na stránky www.pur.cz ) . To však neumožní vytvořit přesahy.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


rekonstrukce ploché střechy (č. 9539) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy