eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

izolace střechy

Autor: N/A 17. 9. 2013

Dobrý den , provádíme rekonstrukci RD. Probíhá oprava a nátěr plechové střechy a bude následovat izolace místností. Sklon střechy 45 st. , plech , pod tím térpapír a bednění o síle 2 ,5 cm , krokve o síle 12 cm a vzdálenosti 1 m od sebe. Chtěli bychom stříkanou PUR izolaci. Prosíme o posouzení naší představy a doporučení firmy na případné provedení. RD se nachází v Rájci , okres Blansko. Předem moc děkujeme za radu a přejeme hezký den.

odpovědět

Re: izolace střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud je plech na lepence , toto je na bednění a bednění přímo na krokvích , pak nelze jakoukoliv tepelnou izolací vyplnit prostor mezi krokvemi tak , že mezi tepelnou izolací a bedněním krytiny nebude vytvořena funkční ventilační vzduchová mezera (a to včetně dostatečných nutných spodních otvorů u kraje střechy pro vstup venkovního vzduchu do ventilační mezery do každého pole mezi krokvemi a dostatečným průběžným otvorem u vrcholu střechy , většinou ventilačním hřebenem , pro výstup vzduchu z ventilační mezery do exteriéru ). A to ani v případě použití lehké stříkané PUR pěny. To by pak naprosto odporovalo jak požadavkům ČSN 731901 Navrhování střech , tak ze zákona závazným požadavkům ČSN 730540 Tepelná ochrana budov.

Nemluvě o tom , že i v případě instalace lehké PUR pěny a funkční ventilace skladby krytiny střechy , je u takové skladby nezbytná funkční a vůči klimatu interiéru dostatečně parotěsně účinná parotěsně/vzduchotěsnící vrstva pod vrstvou tepelné izolace.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


izolace střechy (č. 9500) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy