eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Skladba pultovky.

Autor: N/A 14. 9. 2013

Dobry den.
Mam udelanou nad obytnyma mistnostma novou 4 ,5m pultovku.Sklon 12 stupnu ,zvenku zatim plastova taska ,late ,kontralate podpaskovene ,paropropustna folie s aplikacni paskou ,krokve od sebe 1m ,velkost 18 na 12cm.Mezi krokve jsem nainstaloval vatu Knauf 0 ,037 -16cm ,zadratoval.Ted chci pricne na zavesy pod CD profily dat opet knauf tloustky 16cm 0 ,032.Na kovovy rost chci aplikovat parozabranu Juta nal 170 AP.Pak pomocny rost 4cm jako mezeru pro rteflexni funkci parozabrany a SDK.Vim ,ze ten sklon je pro skladanou tasku celkem malo ,ale projektatn s pokryvacem me ujistili ,ze to je ok....Puvodne jsem chtel plech ,ale stalo se a uz se asi tezko odstane.je ta skladby pultovky vyhovujici?

odpovědět

Re: Skladba pultovky.   |   odpovídá: Jan Rypl

O jakou tašku se konkrétně jedná , s jakým bezpečným sklonem (bezpečným , ne minimálním ! ) ? 22° nebo 25° nebo 30° ? Ve všech případech , ale vaše střecha patrně není zpracována správně , jelikož buď měla být pod krytinou vytvořena třída těsnosti podstřešní fólie 3A , nebo 3B. To se ale neobejde bez použití speciální fólie a v každém případě podložená prkenným bedněním. Vaše skladba však (i při těsnění kontralatí a slepení přesahů podstřešní membrány a dotyku s vatou ) dosahuje pouze stupně 2C. Nemluvě o tom , že při takové krytině a sklonu měla být použita výška kontralatě min. 60 mm.

Z hlediska dimenzace tepelné izolace a aplikace parozábrany problém v konstrukci nevidím. Pouze upozorňuji , že plochou parozábrany by neměly procházet příčky.

Můžete mi zavolat ?

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Skladba pultovky.   |   odpovídá: N/A

stresni taska pyramida ,minimalni sklon 20stupnu.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Skladba pultovky. (č. 9498) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy