eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

výměna krytiny

Autor: N/A 2. 9. 2013

Dobrý den , máme na Vás dotaz a prosbu o radu:
...máme na střeše "Bonský" šindel. Jsme spokojení , ale protože bydlíme na horách a sníh nám zůstává na střeše skoro až do dubna , rádi bychom ulehčili domečku a řešili výměnu. Dle brouzdání na internetu a čtení recenzí , rad , nápadů .....apod. , víme , že ideální je studená střecha. Máme , ale problém. Máme střešní okno (šikmo položené dle sklonu střechy ) tak pokládka lišt a následně plech nelze. Potřebujeme to řešit přímou pokládkou na šindel. Jak na to? Sundat šindel , nechat? Co na šindel? A jaký plech (opět kvůli střešnímu oknu nemůžu mít bohužel profilovaný ) nebo jaké plechové šablony? Budu velice ráda za radu , nápad , doporučení....atd.

Dík moc Hanka z Jizerek

odpovědět

Re: výměna krytiny   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud střecha funguje , v žádném případě bych na stávající krytinu další krytinu nedával. Z hlediska dimenzace únosnosti konstrukce je úplně jedno jaký je povrch střešní krytiny , protože konstrukce musí vydržet namáhání sněhem i když ze střechy sníh nesjede.

Např. v zimě 2005-2006 v ČR vznikla situace , kdy i při velkém cca 45° sklonu střechy a dokonce i při falcovaném hladkém plechu sníh ze střechy nesjel , protože jednotlivé vrstvy sněhu navzájem k sobě přimrzaly a na střechách se tak udržel klidně i 150 cm vysoký sloupec sněholedu , což na 1 m2 půdorysu střechy přestavovalo hmotnost klidně i 300 kg. A to je jednalo o oblast s nadmořskou výškou pouze 480 m.n.m.

V současné situaci je v ČR 8 sněhových oblastí , kde se zatížení sněhem pohybuje od hodnoty 70 kg/m2 až po > ; 400 kg/m2 (viz. ČSN EN 1991-1-3 ).

Pokud by tedy konstrukce střechy měla nějaký problém , řešil bych to zkrácením vzdálenosti podpor krokve , např. přidáním další vaznice mezi současné podpory popř. dalšími kleštinami. Tj. vyztužením nosné konstrukce střechy. Navíc to bude podstatně lacinější řešení , než dávat novou krytinu na celou střechu.

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


výměna krytiny (č. 9489) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy