eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

složení zateplovacího systému stropu

Autor: N/A 14. 8. 2013

Dobrý den
Současný strop mezi půdou a obyvákem se skládá zhora z perlitobetonového záklopu , lepenky , prken pod kterými jsou nosné trámky. Na ty trámky i mezi nimí byl položen igelit a prostor byl vysypán volným perlitem. Ze spodní strany tedy leží igelit s perlitem na palubkách kterými byl řešen strop v obyváku. Další izolační bohužel z vrchní strany toto udělat nelze. Proto jsem přemýšlel o tom , že bych na palubky nalepil PU pěnou polystyren v síle 10cm , na něj potom natáhl stěrku weber 700 s perlinkou a zaštukoval.
Nevím ale jestli nemám ještě řešit parozábranu a v případě že ano kde? Pokud bych ji dával pod polystyren pak bych tento nemohl k palubkám lepit PU pěnou ale šroubovat s tím že bych tam asi stejně nějaké diry udělal. Polystyren a stěrka by jako zábran měly fungovat taky.

odpovědět

Re: složení zateplovacího systému stropu   |   odpovídá: Jan Rypl

Základním problémem této konstrukce je lepenka pod perlitobetonovým záklopem , která zásadním způsobem omezuje možnost odparu vodních par z místa rosného bodu konstrukce do větrané půdy. Situace je o to horší , že "igelit" je pouze mezi trámy (nekryje ze spodní strany trámy ) a patrně ani není na boky trámů parotěsně nalepen.

Ani PUR pěna ani polystyren ani následná stěrka se nedá považovat za parotěsnící vrstvu jelikož jejich faktor difúzního odporu se pohybuje pouze v desítkách , kde při 10 cm tloušťce následná výsledná hodnota ekvivaletní difúzní tloušťky se bude pohybovat někde na úrovni cca Sd 8 m (a navíc by musely být desky EPS navzájem a vůči navazujícím konstrukcím bočně slepeny ). Obyčejná parozábrana však má parotěsnost na úrovni cca Sd 40 m , vysoce účinná pak na úrovni Sd více jak 100 m.

A právě proto , že možnost odparu z konstrukce blokuje lepenka , ve Vaší konstrukci by měla být použita vysoce parotěsná parozábrana. Problém je ale v tom , že by to bylo možné provést pouze za předpokladu , že plochu parotěsnící vrstvy konstrukce zároveň nerozdělují paropropustné příčky.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


složení zateplovacího systému stropu (č. 9477) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy