eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplení střech

Autor: N/A 17. 7. 2013

Dobrý den
Chci provést zateplení v novostavbě podkrovního bytu. V současné době je provedena střešní konstrukce - pálené tašky na střešních latích - kontakní folie - krovy 180 mm. sklon střechy je 21°.
Zajímalo by mě je li navržená skladba směrem do interieru v pořádku : Tepelná izolace mezi krovy tl. 180 mm ( 0 ,037 Wm... ) zadrátkovaná a posléze přetažená paozábranou. Dále provedení sdk roštu a na tento rošt ložena další tepelná izolace tl. 100 mm ( 0 ,037 Wm... ) , na rošt namontován protipožární sádrokarton. Je tato skladba v pořádku ?? Prosím o navržení vhodné parozábrany. Děkuji za odpověď

odpovědět

Re: zateplení střech   |   odpovídá: Jan Rypl

Skladba má hned 2 nedostatky :
a ) nelze dát parozábranu mezi 18 a 10 cm vatou , tj. kde poměr účinnosti vaty nad a pod parozábranou je pouze 1 ,8 : 1. Běžně povolený poměr je 5:1 , popř. 4:1 a to ještě za předpokladu , že v interiéru není prostor s vysokým tepelně vlhkostním namáháním (klimat s podmínkami nad +21°C/50% vlhkostí ).
b ) pokud Vaše střecha má sklon 21° pak Vaše střecha má menší sklon než je bezpečný skon drtivé většiny na trhu se vyskytujících pálených střešních tašek (30° , 22° ) a k tomu by měla být přizpůsobena zvláštní provedení montáže podstřešní fólie , nemluvě o tom , že mezi střešními latěmi a fólií by měla být 60 mm vysoká kontralať (ventilační mezera ).

Pokud tedy pomineme problém bodu b ) , tj. vodotěsnosti a ventilace konstrukce , a v interiéru není složitý klimat , pak doporučuji spodní 10 cm vatu rozdělit na dvě 5 cm vrstvy s tím , že parotěsně spojená a napojená parozábrana (Jutafol N 110 ) bude mezi nimi.

Další souvislosti najdete na :
http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual%2004_2012.pdf

Nejlépe však bude spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplení střech (č. 9468) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy