eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení a výběr parozábrany

Autor: N/A 11. 7. 2013

Dobrý den , mám dotaz ohledně zateplení a výběru parozábrany na obytné podkroví. Na 40stupňové střeše jsou tašky a ponechaná mezera mezi hydroizolací. Mezi 180mm krokvemi jsem dal 18cm vatu ISOVER profi. Dále mám představu dát na šikmé podhledy další vrstvu izolace a to 6cm (ISOVER profi ) parozábranu s AL vrstvou (popř. bublinkovou izolační vrstvou ) ponechat cca 3cm mezeru a dát sádrokarton. Na 180mm vysoké kleštiny jsem dal také ISOVER profi18cm , ale bohužel abych dodržel aspoń 2300mm světlou výšku pokojů dám další izolaci nad kleštiny a parozábranu připevním přímo ze spodu kleštin , poté opět cca 3cm mezeru a sádrokarton. Nevím , zda je tato slkadba střechy správná a nebudou zde vznikat tepelné mosty.
Předem děkuji za odpověď.

odpovědět

Re: Zateplení a výběr parozábrany   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud vznikne skladba , že šikminy budou mít 18 cm vaty mezi a 6 cm pod krokvemi - AL parozábrana - mezirošt - SDK , a strop pak skladbu 6 cm nad + 18 cm mezi kleštinami - AL parozábrana - mezirošt - SDK , pak vlastní plochy konstrukcí problém tepelného mostu generovat nebudou , a to ani v detailu styku konstrukce kleštin a šikminy , jelikož 6 cm vata pod krokvemi + tepelně izolační účinnost AL fólie , částečně překryje problematický detail styku kleština/krokev. Je tedy nutné aby 6 cm vata pod krokvemi zasahovala i do detailu pod stykem kleština/krokev a skutečně byla vybrána AL parozábrana s co nejmenší hodnotou emisivity epsilon (vysokou reflexní hodnotou ) , např. Jutafol NAL (emisivita epsilon 0 ,017 ). Aby však účinnost reflexe byla co největší , bylo by vhodné místo 3 cm vzduchové mezery udělat alespoň 4 cm.

Nevím jakou máte hydroizolaci pod krytinou , jaký je sklon střechy a jak je nadimenzovaná ventilační mezera , tj. zda je toto správně po stránce možnosti odparu.
Také nevím jakou úroveň zateplení vlastně chcete dosáhnout (běžné , NED , PAD ). Běžné splníte bez problémů.

Asi by bylo vhodné spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení a výběr parozábrany  (č. 9466) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy