eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

rekonstrukce strechy

Autor: N/A 11. 7. 2013

Dobry den ,zacatkem zari planuji rekonstrukci strechy. Vyztuzim vaznice dle satika a nahradim stary Eternit palenou taskou. Stavajici izolace strechy a pudy je z roku 1985- 8 cm cedicove vaty a pod ni je hlinikova folie (sem tam ) viz. foto. Po odstraneni oblozeni (palubek ) v mistnostech v patre mam na sikmych stenach zaklop-krokve-zaklop mezera je tam 14 cm a mezi stropem a zaklopem na pude je 16 cm.Z duvodu nedostatku prostoru v interieru mi bylo navrzeno zesileni krokvi a polozeni izolace (vaty ) mezi krokve nebo nadkrokevni izolaci PIR o sile 14cm. V mistnostech oblozeni ze sadrokartonu. Pokud bych se rozhodl pro nadkrokevku a puvodni cedicovou vatu vyhodil , tak mi vznikne mezi zaklopy duta mezera a teplo mi bude z pokoju unikat do neobydlene pudy. Nebo starou izolaci nechat kde je a polozit jen tu nadkrokevku? Nebo pod nadkrokevku dat jeste novou vatu mezi krokve ...?Rad bych Vas poprosil o radu ve slozeni stresni izolacea a parozabran pro muj pripad rekonstrukce.Kontaktni telefon neudavam z duvodu prace v zahranici.

Dekuji mnohokrat Jan M. ml

odpovědět

Re: rekonstrukce strechy   |   odpovídá: Tereza Vojancová

Dobrý den ,
u rekonstrukce šikmé střechy se sklonem do 45° je nutné dosáhnout součinitele prostupu tepla U ≤ ; 0 ,16 W/m2K. Použití systému s PIR bývá většinou investičně náročné. Navíc při 14 cm PIR se zpravidla dostanete pouze na U=0 ,16 W/m2K , což je v současnosti u rekonstrukcí vlastně „nejhorší možná , ještě povolená hodnota“. Vzhledem ke stálému zpřísňování požadavků na parametry konstrukcí je pravděpodobné , že se požadovaná hodnota U bude i do budoucna snižovat. Pokud plánujete střechu na více let dopředu , bylo by ekonomicky rozumné (vzhledem k rostoucím cenám tepla ) , uvažovat o zateplení na hodnoty pasivního domu , tj. U=0 ,15-0 ,10 W/m2K. V případě méně kompaktních objektů , tj. i většiny rodinných domů , je doporučeno dosahovat spíše nižších hodnot. Kvalitní izolace vede ke snížení spotřeby energie na vytápění , což se pozitivně projeví na každoročních účtech za energii a na zvýšení hodnoty nemovitosti.
Systém URSA s nadkrokevními námětky z XPS je ekonomickou variantou zateplení s PIR. Navíc je skladba difúzně otevřená. Umožňuje Vám dosáhnout parametrů pasivního domu. Více informací naleznete:
http://ursa.cz/cs-cz/produkty/Documents/Rekonstrukce_brozura_28.4.2013-OK-WEB.pdf

Ing. arch. Tereza Vojancová, technický poradce

E-mail: tech.poradce@uralita.com

URSA CZ s.r.o., Pražská 16/810, 102 21 Praha 10

Výrobce a dodavatel tepelných, akustických a protipožárních izolací URSA.

odpovědět

Re: rekonstrukce strechy   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pana Jan ,
na našich web stránkách najdete doporučené skladby pro kombinaci min.vaty a PIR izolace. Pro kombinaci s vatou vám bude plně postačovat tl.80 mm , typ puren Plus.Po zaslání podkladů střechy vám zpracujeme cenovou nabídku.

odpovědět

Re: rekonstrukce strechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud plánujete nadkrokvení izolaci , tj. skladba :
- střešní krytina
- střešní latě
- kontralatě (ventilační mezera )
- podstřešní membrána (typ záleží na mnoha souvislostech )
- nadkrokevní izolace
- parotěsně spojená a napojená parozábrana (včetně napojení na obvodové zdivo , typ závisí opět na mnoha vlivech )
- bednění
- krokve

Pak pod krokvemi by neměla být žádná další výrazná tloušťka (účinnost ) další vrstvy tepelné izolace , zejména v případě , že nadkrokevní izolace je kovově opláštěná a parozábrana bude umístěna pod nadkrokevní izolací.

Zvolení konkrétní skladby je však podstatně složitější (podle toho jak se zvolí skladba a jaké se použijí materiály a podle místa stavby a klimatu interiéru a sklonu střechy ) a měli bychom se proto spojit telefonicky abychom dohodli konkrétní situaci.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


rekonstrukce strechy (č. 9465) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy