eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Tondach bez folie

Autor: N/A 10. 7. 2013

Na chalupe celorocne obyvanej sme menili stresnu krytinu...dali sme Tondach , al ebez folile , nakolko majitel stavebnej firmy vobec neprotestoval , ze tam musi byt ta folia....a v zime nasnezilo , samozrejme aj na povalu nafukalo vela snehu a opakovane....chalupa je dom z roku 1939 a ma 60 cm steny z hliny...vyska izieb cca 4 m....cize zdrave byvanie...chceli sme ho zachovat...folia to ohrozovala...co teraz?? ako to vyreklamovat???dakujem

odpovědět

Re: Tondach bez folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud by místo nízkodifúzní podstřešní fólie byla použita vysocedifúzní membrána (např. Jutadach , Jutatop ) , tak odpařování vodních par z konstrukce fakticky neomezuje. Ale i při správném použití obyčejné podstřešní fólie (Jutafol D ) , tj. s funkční spodní ventilační mezerou i pod fólií , pak není opar blokován. Tj. při správné aplikaci podstřešní fólie/membrány otázka zdravého bydlení není narušena.
Vaše otázka však by měla být směrována nikoliv na technika výrobce materiálu , ale buď na soudního znalce nebo na advokáta , jelikož Váš problém je vztah mezi realizačním firmou a investorem. Pak je otázka , jak vlastně byla vypracována dohoda o provedení díla , co obsahovala a co požadovala.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: +420 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Tondach bez folie (č. 9464) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy