eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

staré podkroví

Autor: N/A 7. 5. 2013

Dobrý den potřeboval bych poradit se zateplením starého podkroví.Střecha je plechová ,pod plechem je lepenka a pod ní prkna a krokve.Potřebuju ji zateplit zevnitř ,už jsem si zevnitř vytvořil rošt s mezerou 6cm ,a na to jsem dal vatu ,bohužel jsem ještě neměl parotěsnou folii.Tu jsem chtěl nedávno natáhnou a zjistil jsem že hřeben střechy začíná chytat plíseň.A nevím zda to je parami ze spudu a tím ,že nebyla natažena folie ,či tím že lepenka pořádně nedýchá a taká se chci optat jak se plísně zbavím a jestli má cenu podkroví raději impregnovat.

odpovědět

Re: staré podkroví   |   odpovídá: Jan Rypl

Taková střecha se bez výrazného zásahu do střešní krytiny dá zespoda zateplit pouze v případě , že nemá úžlabí , nároží a střešní okna či sedlové arkýře.

V první řadě se musí pod bedněním vytvořit ventilační (!!!! ) vzduchová mezera , tj. včetně dole dostatečných průběžných otvorů mezi bedněním a obvodovým zdivem pro nasávání venkovního vzduchu do ventilační mezery , a nahoře vytvořit ventilační hřebenáč (včetně přerušení krytin , lepenky a prken ) pro výstup vzduchu z ventilační mezery do exteriéru. Dimenzace ventilace a otvorů závisí na sklonu střechy a délce krokví.

Teprve po touto ventilační mezerou je možné vytvořit souvrství zateplení , parotěsně spojenou a napojenou parozábranu a rošt s vlastní vrstvou podhledu.

Sebelepší impregnace vznikající kondenzace a od nich plísně a hniloby nevyřeší. Je nutno aby konstrukce měla vyhovující difúzní bilanci konstrukce a vlhkost dřeva nepřekračovala rovnovážnou vlhkost 16% !

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: staré podkroví   |   odpovídá: N/A

Mockrát děkuji ,jen se chci zeptat jak mám odvětrat hřeben ,mám totiž starou plechovou střechu a hřeben nemám jak odvětrat.Napadlo mě to udělat odvětrání probouráním vršku štíto (jen mál aby se tam nedostavala voda a jen nad nosným trámem ) a nahoře nad izolací pak nechat větší vzduchovou mezezu šlo by to ?

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


staré podkroví (č. 9423) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy