eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

mokrá folie

Autor: N/A 2. 4. 2013

Dobrý den prosím o radu.Asi před deseti lety jsme opravovali střechu. Po nějaké době se objevily problemy a to pouze v zimě když sněží nám začne na spodní části sádrokartonu prosakovat voda která stíká po zdi.Bydlíme v podkroví a nad náma je neobydlená půda.Skladba střechy je pálená taška ,střešní latě ,kontra latě ,paropropustná folie DELTA VENT ,vata rotaflex 120mm ,parotěsná hliníková folie a sadrokarton.V neobydlené části půdy je také paropropustná folie DELTA VENT ,ale nevím jestli neni chyba že je přes celou střechu.Jestli se nemá u hřebene přerušit.Při kontrole byla folie právě na půdě durch promočená.Větrací tašky pod hřebenem máme.Dále se musím přiznat že při montáži zapuštěných světel do sádrokartonu jsem prořízl parotěsnou foliy a odebral trochu vaty což asi byla chyba.Na podlaze půdy je po celé ploše vata 200mm.Děkuji za radu.

odpovědět

Re: mokrá folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud jste do parozábrany udělal díry , s tím , že jste do ní ještě vložil bodová svítidla , pak jste totálně zničil funkci parozábrany a vodní páry interiéru fakticky neřízeně vstupují do rosného bodu konstrukce. Situace je o to horší , že takto zabudovaná svítící bodová svítidla navíc vytvářejí komínový efekt , tj. jakoby ventilátorem hnaný teplý vzduchu interiéru do studeného podstřešního prostoru. Důsledkem jsou obrovské kumulující se neodpařitelné kondenzace v podstřešním prostoru , navíc taková konstrukce naprosto nevyhovuje ze zákona závazné normě ČSN 730540 Tepelná ochrana budov , část 2 Požadavky , a to jak na hlavu 6 Šíření vlhkosti konstrukcí , tak na hlavu 7 Šíření vzduchu konstrukcí a budovou.

To , že podstřešní membrána nemá přerušení pod hřebenem , nebo že je parozábrana nesprávně bez těsnění aplikována přímo pod deskou SDK (výrazné snížení parotěsnosti/vzduchotěsnosti parozábrany perforací vruty desky SDK ) jsou také chyby , ale vůči drastické chybě s bodovými svítidly s výrazně menším negativním vlivem.

V konstrukci mohou být i další chyby , ale to by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


mokrá folie (č. 9399) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy