eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Výměna fólie

Autor: N/A 17. 3. 2013

Dobrý den , rád bych se Vás zeptal , na výměnu podstřešní pojistné fólie ,zjistili jsme , že je aplikovaná fólie bezkontaktní , ale je aplikovaná jako kontaktní , takže se dotýká izolace mezi krokvemi a neplní svou funkci. Rosí se nám půda a vlhnou trámy po celé délce střechy. Do půdního prostoru není vyvedený žádný odtah z digestoře či jiného odtahu a stropní výlez je dostatečně zaizolovaný. Střešní plášť je osazený střešními okny a na jedné straně máme jsou dvě úžlabí pro štítový vikýř. Uvažovali jsme o opravě výrobkem Thermodach Thermo Protector , kde se po odstranění krytiny vyřízne stará fólie , která je nahrazena plastovými vaničkami s polystyrénem a zpětně se nainstaluje krytina. Nahradí to pojistnou fólii a ještě se zateplí. Ale odradila nás vysoká cena za celou střechu , cca.400m2. Děkuji.

odpovědět

Re: Výměna fólie   |   odpovídá: Jan Rypl

Rosení vzniká z toho důvodu , že pod nekontaktní nízkodifúzní fólií měla být provedena ventilační vzduchová mezera. Tj. je potřeba tuto fólii odstranit a nahradit ji vysocedifúzní membránou , např. Jutadach. Oztázka však je zda chyba též není v exsprávně provedené parozábraně pod tepelnou izolací. Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky. Základní informace najdete na :
http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual%2004_2012.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Výměna fólie   |   odpovídá: N/A

Děkuji mnohokrát za odpověď na můj dotaz. Dnes jsem se bohužel dozvěděl , že uvedený systém Thermodach se už nevyrábí a proto se budeme muset uchýlit k řešení jinému. Existuje vůbec způsob jak tento problém odstranit bez demontáže laťování? (časová a finanční náročnost ) .

odpovědět

Re: Výměna fólie   |   odpovídá: N/A

Dobry den , pane Kybusi , podarilo se Vam problem nejak doresit? Mam totiz problem obdobny : (

odpovědět

Re: Výměna fólie   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , bohužel jsem ještě nenašel řešení , ale chystám se telefonicky spojit s panem Ryplem z Juty. Mám totiž obavy , že bude nutné střechu zvenku celou předělat:- ( , což jednak bude nákladné a také časově náročné. Pěkný den.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Výměna fólie (č. 9389) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy