eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení podkroví

Autor: N/A 19. 2. 2013

Dobrý den , obracím se na Vás s prosbou o radu , jak správně zateplit podkroví. Střecha je nová a je provedena následujícím způsobem: krovy 18x14cm jsou celoplošně pobity coulovými prkny , na ně je položena paropropustná kontaktní fólie , která je přichycena latěmi , které jsou přibity do krovů. Přes ně jsou následně střešní latě a na nich je jako krytina použita brněnská pálená taška. Zajímalo by mne , zda je pro zateplení této střechy vhodná vata Rockwol a zda bude postačovat celková tloušťka 30cm. Především mne ale zajímá , zda tuto izolaci mohu vkládat mezi krovy až těsně k prkennému pobití a nebo , zda má mezi pobitím a vatou být ponechána provětrávací mezera. Pokud ano , tak jak velká. Délka krovů je 13 ,5m. Děkuji za odpověď

odpovědět

Re: Zateplení podkroví   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě je potřeba znát sklon střechy a pak info o tom jakého vlastně chcete dosáhnout standardu zateplení. Tj. zda má jít o běžné zateplení , nízkoenergetický dům nebo pasivní dům. Pak je možné stanovit potřebnou celkovou tloušťku a lambdu tepelné izolace. Tepelnou izolaci lze vkládat mezi krokve až k bednění v případě , že kontaktní fólie je vysocedifúzní (znáte název ? ) a nad fólií dostatečně nadimenzovaná ventilační vzduchová mezera (závisí na sklonu střechy a délce krokví ).

Nezapomeňte , že pod tepelnou izolací je nutná parotěsně spojená a napojená parozábrana. Podklady o montáži najdete na :
http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual%2004_2012.pdf

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení podkroví (č. 9369) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy