eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

instalace parozábrany

Autor: N/A 17. 1. 2013

Dobrý den ,
nenašel jsem zde můj „případ“ , proto mám , prosím Vás , dotaz k instalaci parozábrany. Stávající skladba stropu zespodu – rákosová omítka , prkna , trámy , prkna. Mezi trámy je vzduchová mezera , bez plev , bez škváry. Letos plánuji v přízemí nové SDK stropy a v budoucnu rekonstrukci půdy do obytného stavu. Podlahu půdy předpokládám řešit novým dřevěným roštem s OSB či klasickými deskami bez izolace a vrchní část linem či plovoucí podlahou. V chatě (cihlově zděná , r. cca 1930 ) nevidím žádný výrazný náznak vlhkosti , při nevytápění žádný kondenzát na okně , žádné plísně atd. Jelikož mezi stávajícím a novým SDK stropem bude jen cca 15 cm a půda bude obyvatelná-vytápěná , neuvažuji nad SDK strop instalaci izolace. Proto mám dotaz , zda je nutné či preventivně nad SDK desky instalovat parozábranu. V případě , že ne , mám mít obavy z možného vlhnutí dřevěných stropů ? Dotazem také je , jak se chová SDK deska v případě kondenzace vlhkosti na parozábraně ? Děkuji za názor.

odpovědět

Re: instalace parozábrany   |   odpovídá: Jan Rypl

Dost dobře nechápu vaši otázku , co bude konstrukce oddělovat ? Dva vytápěné prostory s obdobným tepelně vlhkostním režimem , nebo nastane situace že plocha konstrukce či jen část plochy konstrukce bude oddělovat dole vytápěný a nahoře nevytápěný prostor.

Na nebo pod parozábranou nesmí vznikat kondenzace takového rozsahu , že by to jakkoliv mohlo ovlivňovat desku SDK , to je nepřípustné a špatně provedená skladba konstrukce ! A to ani v případě protékání skrz vruty desky SDK od kondenzací vznikající v konstrukci za parozábranou. Takové skladby odporuje závazné normě ČSN 730540-2.

Samotná vodní pára nic nepoškozuje , problém je v tom , pokud vodní páry v konstrukci zkondenzují v nepřípustném množství a třeba se ještě mají problém z konstrukce odpařovat !

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


instalace parozábrany (č. 9345) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy