eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Plíseň na půdě

Autor: N/A 1. 1. 2013

Kdo mi poradi jak se zbavit plísně na půdě , mam na krovu prkna pokrytá therovým papírem a na něm tašky Bramac.Pod strechou mam vybudovane pokoje ze sadrokartonu nad pokojema je polozeny sadrokarton a skelna vata , ve spicích strechy není zadna vata ,

odpovědět

Re: Plíseň na půdě   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě je potřeba odstranit příčinu vznikajících plísní , tj. vznikající kondenzace uvnitř konstrukce pod prkny. Ve Vaší skladbě jsou hned 2 kumulující se chyby díky které problém vzniká :
a ) mezi tepelnou izolací a bednění s tér papírem není vytvořena funkční ventilační vzduchová mezera , tj. současný střešní plášť výrazně brání možnosti odparu vodních par z rosného bodu konstrukce do exteriéru
b ) mezi tepelnou izolací a sádrokartonem není provedena funkční parotěsně účinná parotěsně spojená napojená parozábrana , která má bránit vstupu vodních par z vytápěného interiéru do místa rosného bodu konstrukce.

Tj. v současné době Vám volně vstupují vodní páry z interiéru do rosného bodu konstrukce , v něm kondenzují , kumulují se a zároveň mají ještě problém s odparem , kde pak důsledkem jsou vznikající plísně.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

A čím více budete topit na vyšší teplotu (bude větší rozdíl teploty mezi interiérem a exteriérem ) , tím více se bude problém rozrůstat.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Plíseň na půdě (č. 9333) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy