eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

plastova taska

Autor: N/A 10. 10. 2012

Dobry den.
Zvazuji rekonstrukci sedlove strechy kde mam eternit. Puvodne jsem chtel pouzit palenou tasku , ale statik mi vypocetl max. zaizeni 20 kg/m2.
Na internetu jsem nasel polykarbonatovou plastovou tasku Etrusca se zarukou 20 let a zivotnosti 80 let. Zatizeni strechy je pohych 4 kg/m2 s touto taskou. Dum se nachazi v nadmorske vysce 200 m a sklon stechy je 32 st. a nad vykyrem z jedne strany castecne jen 8 st.
Mate prosim s touto krytinou nejake zkusenosti?
Hodi se tato krytina na RD v nasich klimatickych podminkach?

Mnohokrat dekuji za odpoved.

odpovědět

Re: plastova taska   |   odpovídá: Jan Rypl

Z hlediska nosnosti střešní konstrukce není až tak důležitá hmotnost střešní krytiny , ale daleko významnější je možný účinek hmotnosti sněhu (viz. ČSN EN 1991-1-3 ) a působení větru na střešní konstrukci (viz. ČSN EN 1991-1-4 ). K hmotnosti střešní krytiny je nutné dále připočítat hmotnosti všech vrstev střechy na konstrukci střechy působící , např. bednění , latě , zateplení , podhledy atd. Tj. střechu z hlediska zatížení nelze posuzovat jen s ohledem na váhu střešní krytiny. Asi by se k tomu měl vyjádřit statik.

Z hlediska únosnosti krokví , pak záleží nejen na profilu krokve a jejich osové vzdálenosti (rozteče ) , ale zejména i na vzdálenosti podpor krokve , tj. na čem krokev leží či o co se opírá. Tj. vzdálenosti pozednice , vaznice , kleština , vrchol střechy. Čím menší je profil krokví či je větší jejich rozteč , tím kratší musí být vzdálenosti podpor krokve.

Sklon 32° asi pro Vaši krytinu nebude problém , ale rozhodně ji nedoporučuji použít pro sklon 8°. Při takovém sklonu by asi bylo vhodnější použít falcovaný plech , popř. svařené asfaltové pásy či svařenou PVC fólii , vždy na bednění.

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


plastova taska  (č. 9273) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy