eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Oprava střechy panelového domu

Autor: N/A 5. 9. 2012

Dobrý den
Mám dotaz ohledně opravy střešní plochy panelového domu.Jaké pokrytí střechy je nejvhodnější a nejlepší.Nabídky mám na krytiny : EUROFLEX s minerálním posypem tl 5.2 mm ,nebo Börner typ Poly-ELAST PV 200 S5 ,nebo ROOF Speciál dekor 5 ,2mm ,nebo SBS Elastek 40 speciál. A jaké dát oplechování má bít s TiZn plech ,PZ plech.A ještě jak je to z hromosvodem? Jaký materiál na vtoky a lapače nečistot.Je potřeba i hydroizolace a jaká? A potřebujeme stavební povolení. Moc děkuji za odpověď.

odpovědět

Re: Oprava střechy panelového domu   |   odpovídá: Ing.Jan Pařík, www.parabit.cz, 736533367

Sice zastupuji 2 české výrobce Parabit Technologies a Krpa Dehtochema a 2 Vámi uváděné výrobky jsou naší provinience , mohu ještě doplnit o 5. a to Paraelast Top PV S52 , pak mohu uvést že jde o cca srovnatelné výrobky , běžně obecně označované jako vrchní pás PYE PV200 S5. Rozhodně bych nevolil 4 ,0 mm tl. ale jen 5 až 5 ,2 mm. Všechny tyto SBS modifikované pásy mají min. záruku 10 let , aproximativní životnost 30 let pro Váš typ aplikace.
Volba je na Vás. Pak asi je rozhodující cena.
Co se týče oplechování , je třeba volit typ plechu , který má podobnou životnost i beúdržbovou trvanlivost. Proto rozhodně není vhodný PZ plech. TiZn plech je určitě vhodný , jeho výrobce se však bojí bitumenové koroze. Ta hrozí v místech kyselých dešťů (chemických výrob , elektráren ) , i tak se však dá vyřešit detail na střeše a to tzv. přetažený plech (vlastně nekouká , je přetaven asfaltovým pásem - okapnice , závětrná lišta ) nebo je umístěn až na pásu - atika.
Vtoky jsou dodávány českými výrobci např. Topwet , volil bych vytápěné se časovým spínáním vyhřívání v zimním období od -3 do +3°C.
Hromosvody - plastové plněné pískem.
Ing.Jan Pařík , www.parabit.cz , 736533367 , parik@parabit.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Oprava střechy panelového domu (č. 9237) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy