eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Nadkrokevní systém materiál PIR

Autor: N/A 31. 8. 2012

Zdravím , najde se někdo , kdo by mi dokázal poradit a tím usnadnit rozhodování ve výběru izolace PIR - nadkrokevní systém? Mám ve hře TOPDEK , UniPIR , Linitherm a Balextherm. Poslední produkt je cenově nejvýhodnější , ovšem oproti dalším uvedeným produktům nemá spoje pero-drážka , ale jenom jednoduchý falc. Navíc se pokládá přímo na krokve a ne na deskový podklad upevněný ke krokvím (OSB desky nebo palubky ). Mám obavy z větších tepelných mostů. Stejně jako Linitherm , tak i Balex therm již nevyžaduje parotěsnou folii ani paropropustnou. TOPDEK doporučuje nejen parotěsnou pod izolačním panelem , ale i raději paropropustnou v případě zatečení. Navíc mou nejistotu podporuje fakt , že výrobek pochází z Polska. Snad ještě poslední dotaz. Jaký je rozdíl mezi PIR a PUR?
Děkuji za Vaše názory a podněty.

odpovědět

Re: Nadkrokevní systém materiál PIR   |   odpovídá: Luděk Kovář

Dobrý den pane Schovánek ,
Vaše obavy a nejistota z polských výrobků je zcela na místě. Některé fakty nejsou zcela konkrétné uvedeny. Výrobky z německa mají na povrchu kvalitní čistý hliník , polské jen pohliníkovaný papír. Jejich nasákavost a difúzní otevřenost je mnohem větší než u německých výrobků. Také plnivo c CO2 v průběhu času snižuje deklarovanou tepelnou vodivost a výrobky se zhoršují. U Topdeku musíte mít těžké asfaltové pásy , které svařujete a těžko na šikmé ploše aplikujete. U německých plně postačuje polyetilenová lehká parozábrana se samolepicími spoji.
Co se týše spojů desek , tak spoje (zámky ) u německých výrobků jsou větší , tudíž je zde menší tepelný most.
Můžete více informací najít na našich web stránkách www.puren.cz\ Prodáváme kvlitní německé PIR izolace. Určitě i cenově za přijatelnou cenu s technickým servisem a garancí životnosti.
V případě zájmu se na nás můžete obrátit.

odpovědět

Re: Nadkrokevní systém materiál PIR   |   odpovídá: Jan Rypl

Vaše otázka je přiliš složitá na to , abych na ní odpovídal tímto portálem. Navíc není uvedeno kde stojí stavba (klimat exteriéru ) , co bude v interiéru (interiérový klimat ) , jaký bude použit typ střešní krytiny , jaký je sklon střechy , atd.

Můžeme se spojit telefonicky ?

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Nadkrokevní systém materiál PIR (č. 9235) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy