eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplení pod přihradovými vazníky

Autor: N/A 31. 8. 2012

Dobrý den , nad nástavbou domu budou příhradové vazníky. Strop bude tvořit zateplený podhled.
Příčky z Ytongu dotaženy pod vazníky , tedy nekotveny do pevného stropu. Skladba: SDK podhled system Knauf D 131 , profily uložené na obvodu příček , aby také zpevnily. Na spodní pasy vazníků připevněna parotěska , zespodu kvůli dosažení plochy , ke které by se dotahly dilatačně příčky -OSB desky (3N ). Nad parotěsku položena tepelná izolace Izover UNI 2600 mm , mezi pasy vazníků.
Dotaz: je možno takto použít OSB desky?
Varianta bez OSB desek: na spodní pasy vazníků připevněna parotěska , vytvořen rošt z latí po cca 33 cm , na to položena tepelná izolace. Příčky dotaženy k roštu pod parotěsku a občas pomocí latí fixovány. Pak SDK podhled D 131.
Děkuji M. Storch

odpovědět

Re: zateplení pod přihradovými vazníky   |   odpovídá: Jan Rypl

Vhodnější je parozábranu připevnit pod OSB desku , tj. tak aby vruty či hřebíky OSB desek neperforovaly vlastní parozábranu. Tj. pak budou příčky dotaženy do prostoru roštu pod parozábranou. Pronikající vruty parozábranou se podtěsní buď páskou Jutafol SP 1 nebo Jutadach TPK Super (podle typu průniku ). Dispozice aplikace typu parozábrany a jejich příslušné spojovací a těsnící komponenty najdete v Aplikačním manuálu na : http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual%2004_2012.pdf

Další podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: zateplení pod přihradovými vazníky   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Storch ,
popsané řešení je funkční , ale je třeba si uvědomit , že izolace položená mezi vazníky má tepelné mostny tvořené dřev.vazníky. Ty tvoří až 6% celkových ztrát z plochy zateplení. Nad vazníky izolace nejde bezpečně provést , vždy dřevo prochází přes izolaci. Vhodnější je řešení s izolací pod vazníky , popř. kombinace mezi a pod vazníky.
Možnosti použití i jiných izolací naleznete na našich web stránkách www.puren.cz

odpovědět

Re: zateplení pod přihradovými vazníky   |   odpovídá: N/A

Dobrý den pane Ryple , děkuji za odpověď. Tedy - je lépe na spodní pasy vazníků nejdříve OSB desky (asi stačí 12mm ) a na ně upevnit po celé ploše půdorysu parotěsku. Pak nepotřebuji žádný dř. rošt , jde mi o ukončení Ytong.
příček pod parotěskou , uvažuji nedotáhnout a konec vypěnit , aby byla možnost dilatace. Jde to vzhledem k parotěsce? Podhled by nebyl vůbec upevněn zezhora , ale jak jsem uvedl , po obvodě příček a zdí , aby se do něj nepřenášely vlivy ev , pohybu vazníků.

Děkuji Vám Storch

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplení pod přihradovými vazníky (č. 9232) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy