eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Použití IPY na střechu

Autor: N/A 21. 8. 2012

Dobrý den ,

aktuálně rekonstruuji chatu. Stávající chata má standardní sedlovou střechu. Tento rok jsem v první fázi přistavěl první místnost nad kterou budu dělat novou střechu (pultová se sklonem cca 15 stupňů ). Příští rok budu pokračovat s tím , že bych na konci roku chtěl vyměnit najednou střešní krytinu - položit šindel.

Stojím před otázkou , jak nejlépe "zazimovat" novou místnost z pohledu střechy. Zatím mám představu pouze Krokve + OSB desky + nalepená IPA. Takto si představuji , že by střecha měla bez problémů zimu přežít. Doporučíte typ IPY , kterou bych měl použít , která by splňovala požadavek "dočasné střešní krytiny" před tím , než jí použiji jako podkladní pro šindel ?

Předem děkuji za odpověď

J. Malát

odpovědět

Re: Použití IPY na střechu   |   odpovídá: Ing.Jan Pařík, 736533367, www.parabit.cz

Ve Vašem návrhu neuvádíte , zda je použit separační pás , který je požadovaný na dřevěné bednění.
Už jen separační pás důkladně celoplošně přibitý lepenkovými hřebíky Vám při uvedeném sklonu zimu přežije. Snad jen hlavy lepenkových hřebíků se pak doporučuje omazat tixotropním asfaltovým tmelem nebo lehce zatavit hořákem.
Pak bych volil náš pás Parabit R 330H , Parabit V13 a máte-li suchý podklad , tak nejvhodnější je Parasanbit PV RJ. Natavovanou "Ipu" pak považuji za nadbytečnou.
Pokud chcete mít zaručený podklad bez výdutí , pak se doporučuje samolepící pás např. Paraelast Fix V30. Dřevěné bednění se napenetruje a nalepí se samolepící pás. Doporučuje se rovněž v ploše přibít a zatavit hlavy lepenkových hřebíků.
Běžně pro šikmou střechu se provádí orientace pásů koolmo k hřebeni. Spoje by však byly zřetelné v šindelové krytině , proto proti tomuto předpisu se pokládají pásy rovnoběžně s okapem , spoje pak nejsou v šindeli viditelné.
Natavitelný pás je rovněž vhodný , je třeba však z požární hlediska uvést , jak předpokládáte pokládku natavováním?
Více na

Ing.Jan Pařík , 736533367 , www.parabit.cz , parik@parabit.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Použití IPY na střechu (č. 9202) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy