eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Izolace terasy s dllažbou

Autor: N/A 29. 12. 2005

Dobrý den ,
prosím o rnásledující radu. Hydroizolaci balkonu jsem provedl pomocí plnoplošně natavených asfaltových pásů SBS. Další vrstvy plánuji kačírek tj. hrubozrný písek velikosti 4-8 mm a dále volně položené keramické dlaždice velikosti 200x200x15 mm. Mám obavu zda hrubozrný kačírek nepoškodí asfaltové pásy. Měl bych vložit mezi asfaltové pásy a kačírek další mezivrstvu např. geotextilií a jaký typ ? Děkuji za odpověď

odpovědět

Re: Izolace terasy s dllažbou   |   odpovídá: Centner Bedřich

Pokud jsou již položené pásy o síle nejméně 5mm ( může být značeno 50 , někteří výrobci uvádějí tloušťku v 0 ,1mm ) , tak bych považoval vložku mezi pás a kačírek za zbytečnou. Pokud jsou pásy slabší , pak určitě je vložka potřebná a může být geotextilie.
Za kačírek se obvykle považují prané oblázky , které jsou oblé a nemají ostré strany.
Centner

odpovědět

Re: Izolace terasy s dllažbou   |   odpovídá: N/A

Dobrý den ,
na Váš poměrně jasně formulovaný dotaz lze na základě našich zkušeností jasně odpovědět , že ano. Zřejmě bych doporučoval nenasákavou textili z PP nebo PES vláken , tzv geotextilii , např IZOCHRAN , NETEX , MOKRUTEX aj. Jsem spíše v rozpacích z Vašeho úmyslu pokládat poměrně maloformátové keramické dlaždice , tl. jen 15 mm , tzv. na volno a to ještě na kačírek. Předpokládal bych , že budou poměrně nestabilní. Na kačírek se pokládají většinou těžké betonové nebo kamenné dlaždice , ale i ty spíše v tzv. technckých prostorech. Kačírek se špatně hutní a proto je obtížné dosáhnout požadovanou rovinnost. Asi bych v dnešní době volil kamennou drť. Pozor u vpustí nebo odvodnění obecně. Zde je nutné zabezpečit tuto pokladní vrstvu před vyplavováním.

s pozdravem

Ing Ivan Misar

technický manager
Siplast-Icopal , s.r.o.
mob.: 724 258 509

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Izolace terasy s dllažbou (č. 891) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy