eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Strecha

Autor: N/A 7. 6. 2012

Dobry den. Potreboval bych pioradit. Po zatepleni stresnich tramu chci pouzit na zaklop OSB desky a na ne polozit trapezove plechy ktere vruty prsroubuji do tramu. Primo bez kontralati. Jakou folii bych mel pouzit mezi OSB desky a trapez? Pod zateplenim bude parozabrana. Dekuji za radu a prijemny den preji.

odpovědět

Re: Strecha   |   odpovídá: Jan Rypl

Dle mého názoru taková skladba není správně proveditelná , zejména v případě , že mezi OSB deskou a tepelnou izolací nebude provedena funkční ventilační (!!! ) vzduchová mezera , která by měla jednak zabezpečovat možnost odparu vodních z konstrukce (OSB i trapéz není vysoceparopropustný ) , a jednak v létě zespoda ochlazovat sluncem rozpálenou střešní skladbu (řešení teplotní stability interiéru ). Tj. zabránění vzniku kumulujících se zbytkových neodpařitelných kondenzací v konstrukci (= plísně , hniloby , atd. ) a snižení rizika přehřívání podkroví.

Žádná fólie a hydroizolační vrstva nemůže plnit funkci doplňkové hydroizolační vrstvy , pokud je v ploše prokotvena kotvícími prvky střešní krytiny. Tj. do takové Vámi plánované skladby nelze doporučit žádnou fólii či membránu , která by měla plnit hydroizolační funkci.

Případné jiné řešení můžem spolu konzultovat telefonicky. Potřebuji však znát další informace , zejména sklon střechy a délku krokví (od hřebene k okapu ) , jelikož i podle toho se mimo jiné dimenzuje i rozměr ventilační mezery (a otvory pro vstup a výstup vzduchu vůči mezeře ).

Můžete mi zavolat ?

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Strecha   |   odpovídá: Petr Tureček

Dobrý den.
Bohužel toto řešení nemohu v žádném případě doporučit. Vzniká zde nebezpečí vzniku kondenzátu , který nebude možno odvětrat a ke všemu kterákoliv folie , kterou použijete bude perforovaná množstvím kotevních šroubů a v žádném případě nebude plnit funkci pojistné hydroizolační vrstvy. Toto řešení Vám přinese více komplikací , než užitku.

S pozdravem.

Petr Tureček

Zákaznické oddělení, technický poradce

E-mail: petr.turecek@satjam.cz

SATJAM, s.r.o., Michalská 18, 710 00 Slezská Ostrava

Lehké střešní krytiny, trapézové plechy a okapové systémy.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Strecha (č. 8885) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy