eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení

Autor: N/A 5. 6. 2012

Dobrý den , náhodou jsem narazila na tuto poradnu a jsem ráda , že jsme ještě svépomocí nezateplovali naši střechu , protože by tam určitě byly velké chyby!
Máme na chalupě nově udělanou sedlovou střechu , na krokvích je bednění , pak podkladová vrstva pískované lepenky a finský asfaltový šindel KATEPAL , na kterém jsou větrací tvarovky. Nyní se ji chystáme zateplit a máme hodně názorů , jak postupovat , ale pro laika je těžké se rozhodnout. Byla bych proto vděčná za každou odbornou radu , jak postupovat a jaké tloušťky vaty zvolit.... V podkroví budou jen malé ložničky , ale chalupa je obývaná i v zimě a budou tam i radiátory a jako poslední vrstva budou palubky. Jedná se o 55 let starou montovanou dřevostavbu a bude se postupně zateplovat celá (stěny , podlahy ).
Moc děkuji za odbornou radu Martina

odpovědět

Re: Zateplení   |   odpovídá: tech.poradce

Dobry den Martino ,
pokud chcete ,kontaktujte nas po e mailu pro reseni Vaseho dotazu.

s pozdravem
tech.poradce@uralita.com

odpovědět

Re: Zateplení   |   odpovídá: Jan Rypl

Velice rád Vám s realizací zateplení poradím , ale potřebuji pro toto znát další informace , zejmén sklon střechy a její tvar (zejména zda jsou plánována střešní okna , úžlabí či nároží ) a výšku a délku krokví. V každém případě bude nutno pod celou plochou bednění krytiny vytvořit funkční ventilační vzduchovou mezeru , včetně umožnění dostatečných otvorů dole pro násávání venkovního vzduchu do každého pole mezi krokvemi a dostatečných ventilačních prvků u vrcholu střechy (pro každé pole mezi krokvemi ) pro výstup vzduchu z ventilační mezery do venkovního prostředí. Dimenzace ventilačních otvorů a výšky ventilační mezery pak závisí na sklonu střechy a délce krokví. Můžete se se mnou spojit telefonicky ? Děkuji.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplení   |   odpovídá: Luděk Kovář

Paní Martino ,
není nic jednoduššího , než to co na střeše máte tam ponechat a na vrstvu asfalt.šindele položit izolační desky puren PIR , vel. 2 ,4x1 ,02m. Pro nízkoenrgetický dům vám postačuje tl.120-140mm , pro běžný dům 100-120mm. Pokládku si můžete provést sami. Montážní návod je na našich web stránkách , www.puren.cz\
Desky maji oboustranný hliník (nahradí parozábranu ) se spoji na P+D a na vnější straně je úpojistná hydroizolace. Kotvení se provádí šrouby přes kontraklatě do krokví dle statického návrh.
Po zaslání podkladů (mohou být i ručně ) zpracujeme nabídku a kotevní plán.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení (č. 8878) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy