eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplení podkroví

Autor: N/A 5. 4. 2012

Dobrý den.Prosím o radu ,jak zateplit podkroví ,kolik je ideální tloušťka vaty a jakou použít parozábranu? Stávající stav: krytina bramac ,latě ,konta latě ,kontaktní parozábrana ,mezi krovy mineral. vata ORSIK 2 x 100mm - zatím bez parozábrany. Jak dál??Přidat vatu ,kolik?Parozábranu s fólii nebo bez? Finále bude sádrorarton.Dům starý osm let ,valbová střecha ,jeden pokoj na sever ,druhý na jih ,střední čechy.Mockrát děkuji za Vaší radu Patrik

odpovědět

Re: zateplení podkroví   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud v interiéru v podkroví nebude koupelna ani žádný jiný tepelně vlhkostně namáhaný prostor , pak stačí jako parozábranu použít Jutafol N 110 , ale tak , že mezi parozábranou a deskou SDK bude oddělující mezirošt.

Žádná parozábrana by neměla být přímo pod deskou SDK (nebo jiným podhledem ) tak , že ji budou perforovat vruty desky SDK (či hřebíky ). Nejen , že u reflexní fólie pak dochází ke ztrátě reflexní funkce , ale díky perforaci vruty pak dochází k drastickému snížení parotěsné účinnosti a vzduchotěsnosti jakékoliv parozábrany. Navíc pak vznikají i problémy s instalacemi inž. sítí , kde jakákoliv zásuvka , vypínač či bodové svítidlo udělá díru do parozábrany čímž dojde k naprosté ztrátě funkčnosti parozábrany.

Pokud tedy byl vytvořen rošt pro desku SDK (či jiného podhledu ) , pak je vhodné na něj naaplikovat parozábranu (u klimatu obytného prostoru stačí Jutafol N , u koupelny Jutafol Reflex nebo Jutafol NAL ) parotěsně ji spojit a napojit a pak na parozábranu namontovat další CD profily na jezdcích křížem vůči profilům původního roštu , kde vruty jezdce se podlepí páskou Jutafol SP 1 , a deska SDK (či jiný podhled ) se namontuje až na tento mezirošt. Podhled se pak sníží jen o 28 mm. Místo tohoto rošt lze použít i např. dřevěnou lať. Pokud by ale měly být do desky SDK (či jiného podhledu ) instalovány bodová svítidla , pak by bylo nutné tento mezirošt vytvořit na přímých závěsech (opět s podtěsněním přímého závěsu páskou Jutafol SP 1 ) tak , aby těleso bodového svítidla nejen neprocházelo parozábranou , ale vůbec se parozábrany ani nedotýkalo.

Pokud by v desce SDK (či jiného podhledu ) nebyly žádné prvky inž. sítí , pak by bylo možné aplikovat desku SDK (či jiný podhled ) i přímo na parozábranu (u klimatu obytného prostoru stačí Jutafol N , u koupelny Jutafol Reflex nebo Jutafol NAL ) ale s tím , že na parozábraně bude v místech průniků vrutů desky SDK (či hřebíků jiného podhledu ) nalepena těsnící páska Jutadach TPK Super. Tj. tak , že vrut desky SDK (či hřebík jiného podhledu ) pronikne nedříve do této pásky a teprve pak do parozábrany. Vzniká však problém s parotěsným napojením parozábrany v detailu na navazující zeď u UD profilu.

Základní detaily najdete v přílohách a v Aplikačním manuálu na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

POZOR ! Nejdříve potřeba vybudovat parozábranu zateplené obálky budovy (stropy , šikminy , popříp. lehké obvodové stěny ) a teprve pak je možné k ní dobudovat lehké příčky.

Další konzultace prosím telefonicky. Děkuji.

Jan Rypl
Tel.: 602 194 045
rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: zateplení podkroví   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Patrik ,
doporučené skladby zateplení naleznete na našich web stránkách. www.puren.cz

odpovědět

Re: zateplení podkroví   |   odpovídá: emil.pavlovic

Dobry den Patriku!Vezmu to trochu za jiný konec. Obecne je tato aplikace jednou z nejdulezitejsich protoze brani unikum tepla zestavebni konstrukce , tedy i Vasich penez. Bylo by dobre podivat se na ni z hlediska investicniho. Celkovou investici tvori Vase prostredky jiz vlozene do teto konstrujce v minulosti , pokud se jedna o rekonstrukci , a prostredky , ktere do ni vkladate nyni. Je potreba poradne zrevidovat aktualni stav a rozhodnout se zainvestovat do nejnovejsich materialu , protoze delat neco znovu za 10 let neni prave z nakladoveho hlediska to nejzadanejsi. Postavte/zrekonstruujte si strechu tak aby byla funkcni dalsich min 30 let a pritom stale moderní a po celou dobu sve zivotnosti plnila sve ukoly. Zvolte si konstrukci , ktera Vasi strechu priblizi k tem nejprisnejsim pozadavkum normy , které tato dnes doporucuje. Tyto budou jednou standartem.Byt na Vasem miste , vybral bych stavajici izolaci , zkontroloval bych stav difuzní pojistné podstřešní folie (prostor ve kterém se ma nachazet izolace musi byt vzduchotesny ) , vetraci mezery nad ní , stav krovu , a provedl bych vsechny opatreni k odstraneni vad. ... napiste na muj mail emil.pavlovic@uralita.com , tady je omezeny prostor

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplení podkroví (č. 8804) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy