eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Promrzání rohu sádrokartonu - vikýř

Autor: N/A 15. 2. 2012

Dobrý den ,
máme dva vikýře (dřevěná konstrukce ) s plastovými okny. Skladba je krytina , prkna , vata 20cm bok (zde jsi nejsem úplně jistá )/26cm strop - dávali jsem všude 26 , jen na bocích vikýře je míň z důvodu nedostatku místa , pározábrana , sádrokarton. Na stropech vikýře máme sem tam 1-2 skvrny , chápu , že je asi chyba v pározábraně , ale v rozích oken (napojení plastového okna na sádrokarton ) máme námrazy a vlhko , pokud jsou mrazy od cca -5°C
Sádrokartonář nám tvrdí , že námraza a vlhko vzniká tím , že tam je málo izolace , a že s tím máme při mrazech počítat. Až začneme patro obývat a víc topit měly by se ty rohy zlepšit. Má pravdu? Chodím do patra větrat a teplota je od +10-+15°C v mrazích.
Děkuji

odpovědět

Re: Promrzání rohu sádrokartonu - vikýř   |   odpovídá: Jan Rypl

Patrně u oknech bude problém ve 2 souvislostech.
a ) buď místy chybí vyplnění spáry pěnou u rámu okna , nebo místo nízkoexpazní pěny byla pro tento účel chybně použita vysoceexpazní pěna , popř. vnější ostění okna není zatepleno vůbec.
b ) není provedeno parotěsné nalepení parozábrany na rám okna , resp. není parotěsně a vzduchotěsně ze strany interiéru řešena spára u rámu okna.

Tj. buď do detailu vstupují vodní páry fakticky bez omezení a detail není vzduchotěsný , nebo je detail kolem rámu okna nesprávně zateplen , popř. kumulace těchto 2 chyb. V každém případě se jedná o vadnou instalaci a nelze odsouhlasit situaci , že na povrchu sádrokartonu bude vznikat námraza či jakékoliv kondenzace. A už vůbec ne při venkovní teplotě -5°C. To je v rozporu s ze zákona závaznou normou ČSN 730540 Tepelná ochrana budov , část 2 Požadavky.

Chybu tak mohl udělat jak sádrokartonář , který parotěsně nenalepil parozábranu na rám okna , nebo jiná fima , která usazovala a řešila montáž okna , která otázku zateplení a vzduchotěsnosti detailu nedořešila.

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Promrzání rohu sádrokartonu - vikýř (č. 8746) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy