eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

sadrokartonový strop

Autor: N/A 4. 2. 2012

Dobrý deň. Chceli by sme v dome znížiť stropy sadrokartónom a zaroveň ich aj zateplit. Chcela by som sa spýtať na správny postup pri montovaní sadrokartonových profilou , umiestnovaní mineralnej vlny a hlavne postup pri lepení parozábrany. Nevieme presný postup ako správne parozábranu nalepiť aby nestratila svoje vlastnosti. Počuli sme , že medzi fóliou a sadrokartonom by mala byť aspom 4 cm medzera , len sme sa nedozvedeli , prečo. Za Vašu odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.

odpovědět

Re: sadrokartonový strop   |   odpovídá: Jan Rypl

Parozábrana je potřeba v takové konstrukci , která odděluje vytápěný a nevytápěný prostor , popř. prostory s velice rozdílným tepelně-vlhkostním klimatem.

Mezera mezi parozábranou a deskou SDK se provádí buď pro zachování reflexní schopnosti použitých jakýchkoliv reflexních parozábran (např. Jutafol NAL , Jutafol Reflex , .. ) , nebo aby nedocházelo k děrování vlastní parozábrany kotvícími prvky desky SDK popř. zabudovanými prvky inž.. sítí (bodová svítidla , zásuvky , vypínače ,.... ) a tím k poškození vzduchotěsnosti a parotěsnosti parozábrany.

Základní instalační postupy parozábrany a její potřebné lepící a těsnící komponenty najdete v Aplikačním manuálu na :
http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

ale patrně vhodnější by bylo spojit se telefonicky , protože je potřeba zjistit další souvislosti , zejména jestli je takové zateplení vzhledem k současnému stavu konstrukce příček a stropů vůbec možné.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: sadrokartonový strop   |   odpovídá: Mydloch

Dobrý den ,
v konstrukci SDK podhledu se zřizuje vzduchová mezera mezi SDK deskou a parozábranou pouze v případě , když se jedná o reflexní folii nebo o ochranu parozábrany proti mechanickému poškození např. při dodatečném vedení elektroinstalací. Přikládám odkaz na montážní návody pro SDK konstrukce včetně konstrukcí podhledů : http://www.rigips.cz/sadrokartonove-systemy-2/sadrokarton-navody-a-tipy-pro-vystavbu . Při realizaci vzduchové mezery se využívá typ závěsu - Stavěcí třmen , přímý závěs - u těchto typů závěsů se parozábrana aplikuje již na dřevěný prvek krovu viz odkaz http://www.rigips.cz/data/konstrukce/4_70_16.pdf popř. konstrukce http://www.rigips.cz/data/konstrukce/4_70_19.pdf .

Centrum technické podpory,

E-mail: ctp@rigips.cz

Rigips, s.r.o., Počernická 272/96, 108 03 Praha 10 - Malešice

Výroba sádrokartonových a sádrovláknitých desek, polystyrenu, speciálních desek, spárovacích tmelů, kazetových podhledů, konstrukčních profilů.

odpovědět

Re: sadrokartonový strop   |   odpovídá: N/A

Ďakujem Vám za odpoveď. Sadrokartón dávame na strop , na poschodí , potom je tam už len povala a strecha. Len nevieme ako presne tú parozabranu dávať , pretože ju porušíme pri montovaní sadrokartonových profilov. A nikde na internete sme nenašli žiadne video alebo fotografie ako postupovať.

odpovědět

Re: sadrokartonový strop   |   odpovídá: N/A

Chceme tam dať parozabranu Jutafol NAL 170 special priamo na kontrukciu z CD profilov a hned na to namontovať SDK bez vzduchovej medzeri. Má vyznam tam davať takuto parozabranu ked tam nebude ta vzduchova medzera? Ako by ste postupovali vy pri takejto konstrukcii. Ďakujem

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


sadrokartonový strop (č. 8721) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy