eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Tepelná izoace ocelových vrat

Autor: N/A 1. 2. 2012

Dobrý den ,
nevím zda mi budete moci poradit , neboť se nejedná o střechu , ale nenašel jsem jinou vhodnější poradnu , proto se na vás obracím. Nechávám si vyrobit ocelová vrata dvoukřídlová , která bych chtěl nechat opatřit tepelnou izolací. Vybral jsem polyuretanové desky do dvojitě plechem pláštěné dutiny o tloušťce 4 - 5 cm. Potřeboval bych poradit , za tento výběr izolace je vhodný. Pokud ano , tak , zda je třeba ve spodní části vrat provést malé otvory pro případ kondenzace vlhkosti uvnitř dutiny vrat. Nebo zda by byl vhodnější jiný druh tepelné izolace.
Předem děkuji za zprávu a zdravím. J. Sedloń.

odpovědět

Re: Tepelná izoace ocelových vrat   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Sedloň ,
váš dotaz jste mohl vznést přímo na naši společnost prodávající PIR izolace (tuhé polyuretanové desky ) výrobce puren Německo. Ve vašem případě doporučuji použít desky s oboustranným hliníkem 0 ,05 mm , které mají nejlepší tepelně izolační vlastnosti a pro letní období malý prostup tepla. Teplotní odolnost desek je +90°c , nasáýkavost 0 ,9%.
Co se týče otvorů ve spodní části pro výtok kondenzátu , určitě je to důležité. Pod vnější plechovou stranou se za určitých vlhkostních a teplotních podmínek bude srážet kondenzát , který stéká na spodní hranu vrat. Je to obdoba okenních rámů.
Izolaci si můžete objednat úprostřednictvím našeho webu www.puren.cz\ Zde naleznete i ceník.Desky mají označení puren PIR FAL , rozměr 1200x600mm , od 40 mm se spoji na ozub.

Ing. arch. Luděk Kovář, technický poradce

JITRANS TRADE, s.r.o., Na Hranici 12a

Obchodní zastoupení firmy Puren, výrobce tepelných izolací PIR.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Tepelná izoace ocelových vrat (č. 8710) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy