eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Tepelná izoace ocelových vrat

Autor: N/A 1. 2. 2012

Dobrý den ,
nevím zda mi budete moci poradit , neboť se nejedná o střechu , ale nenašel jsem jinou vhodnější poradnu , proto se na vás obracím. Nechávám si vyrobit ocelová vrata dvoukřídlová , která bych chtěl nechat opatřit tepelnou izolací. Vybral jsem polyuretanové desky do dvojitě plechem pláštěné dutiny o tloušťce 4 - 5 cm. Potřeboval bych poradit , za tento výběr izolace je vhodný. Pokud ano , tak , zda je třeba ve spodní části vrat provést malé otvory pro případ kondenzace vlhkosti uvnitř dutiny vrat. Nebo zda by byl vhodnější jiný druh tepelné izolace.
Předem děkuji za zprávu a zdravím. J. Sedloń.

odpovědět

Re: Tepelná izoace ocelových vrat   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Sedloň ,
váš dotaz jste mohl vznést přímo na naši společnost prodávající PIR izolace (tuhé polyuretanové desky ) výrobce puren Německo. Ve vašem případě doporučuji použít desky s oboustranným hliníkem 0 ,05 mm , které mají nejlepší tepelně izolační vlastnosti a pro letní období malý prostup tepla. Teplotní odolnost desek je +90°c , nasáýkavost 0 ,9%.
Co se týče otvorů ve spodní části pro výtok kondenzátu , určitě je to důležité. Pod vnější plechovou stranou se za určitých vlhkostních a teplotních podmínek bude srážet kondenzát , který stéká na spodní hranu vrat. Je to obdoba okenních rámů.
Izolaci si můžete objednat úprostřednictvím našeho webu www.puren.cz\ Zde naleznete i ceník.Desky mají označení puren PIR FAL , rozměr 1200x600mm , od 40 mm se spoji na ozub.

Ing. arch. Luděk Kovář, technický poradce

E-mail: kovar@jitrans.cz

JITRANS TRADE, s.r.o., Na Hranici 12a

Obchodní zastoupení firmy Puren, výrobce tepelných izolací PIR.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Tepelná izoace ocelových vrat (č. 8710) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy