eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

správná skladba

Autor: N/A 10. 1. 2012

Dobrý den ,

prosím o radu.Jedná se o podkroví , kde se nachází dětské pokoje orientované na jih se , sklonem střechy 40°. Skladba střechy: pálená taška , latě , térový papír , záklop z prken 2 ,5 cm , polystyrén 2cm , černá skelná vata 12cm , térový papír , prkna 2 ,5cm , sádrokarton.
Z interiéru jednoho pokoje jsem odstranil SDK , térový papír a vatu. Střecha nemá pořádné odvětrání , ale nad vatou byl cítit mírný průvan , trámy a prkna jsou jak nové a tato skladba fungovala přes 20 let.
Uvažuji o 16cm vaty Isover Unirol Profi , 5cm vaty Isover Unirol Profi pod trámy , parobrzdu Isover VARIO KM DUPLEX UV a sádrokarton.
Střechu momentálně předělávat nehodlám , nebot tašky jsou v pořádku.
Dalo by se to takto řešit , nebo mám ubrat vaty a udělat mezi vatou a bedněním mezeru?

odpovědět

Re: správná skladba   |   odpovídá: Jan Rypl

Současná střecha díky neexistenci kontralatě ani neexistenci ventilační mezery mezi bedněním s lepenkou a tepelnou izolací nevyhovuje ani ČSN 731901 Navrhování střech (nemá odvětrání střešní krytiny ani skladby , ani beproblémové odvodnění horní lepenky ) , ani ČSN 730650 Tepelná ochrana budov , část 2 Požadavky , navíc tím trpí životnost střešní krytiny. V žádném případě pro takovou skladbu (se sníženou možností odparu ) nedoporučuji použít nízkoparotěsnou flexibilní parobrzdu a už vůbec ne přímo pod deskou SDK (s perforací parobrzdy vruty desky SDK ). Dopoučuji použít vysoceparotěsnou parozábranu (Jutafol Reflex N 150 nebo Jutafol NAL 170 ) s tím , že na parozábranu na všechny místa kde do parozábrany budou pronikat vruty desky SDK použít pásku Jutadach TPK Super tak , aby vruty nesnížili parotěsnost a vzduchotěsnost parozábrany. Zároveň ale nelze do téíto sklady aplikovat bodová svítidla či jiné prvky inž. sítí , jež by porušili celistvost parozábrany.

Detaily aplikací najdete na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf , popř. se můžeme spojit telefonicky.

Ventilační mezera mezi bedněním a tepelnou izolací by musela být o tl. min. 40 mm , ale skladba by musela umožňovat vstup venkovního vzduchu dole do mezery do každého pole mezi krokvemi a nahoře přerušení bednění s výstupem vzduchu z ventilační mezery do exteriéru budovy (vzduch nemůže končit jen v půdě ). To je ale možné provést pouze za předpokladu , že Vaše střecha nemá úžlabí , nároží , arkýře nebo střešní okna. , Zároveň by se tepelné izolace celkové plánované tloušťky musely posouvat směrem do interiéru , tj. mezi 16 cm krokve jen 12 cm tepelné izolace a pod krokve min. dalších 8 cm tepelné izolace (za předpokladu že použité tepelné izolace nebudou mít větší lambdu než 0 ,35 W/m.K ).

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: správná skladba   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
skladba se mi zdá v pořádku , jen té tepelné izolace bych dal více , ono 210 mm je opravdu málo , doporučil bych min. cca 250 mm.

Co se týče výběru materiálů , tak zde bych žádný problém neviděl. Co se týče větrané mezery , zde je nutné ji mít a to mezi minerální izolací a bedněním. Doporučuji její tl. min. 40 mm a zajistit přívod a odvod vzduchu (u okapu a hřebene ).

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: správná skladba   |   odpovídá: Jan Rypl

Oprava : vata s lambdou max. 0 ,035 W/m.K.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


správná skladba (č. 8684) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy