eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Parotěsná folie

Autor: N/A 8. 12. 2011

Dobrý den , mám dotaz zda -li dávat v podkroví parotěsnou folii když mám mezi krokvemi vatu 160mm , dále pak zplna pobito prknama a na prkna chci kotvit polyesteren ,někde jsem slyšel že polyesteren páru nepropustí.Zajímal by mě váš názor. Děkuji.

odpovědět

Re: Parotěsná folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Vzduchotěsně parotěsnící vrstva (parozábrana ) je u lehké konstrukce nezbytností. Tj. tak aby konstrukce vyhověla ze zákona závazné normě ČSN 730540 Tepelná ochrana budov , část 2 Požadavky , zejména hlava 6 Šíření vlhkosti konstrukcí a hlava 7 Šíření vzduchu konstrukcí a budovou. Samotný polystyren v žádném případě není schopen takovou vrstvu nahradit.
Základní aplikační dispozice najdete na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Parotěsná folie   |   odpovídá: Jaroslav Skoupil

Dobrý den , polystyren má sice výrazně větší difúzní odpor (záleží i na typu polystyrenu ) , než např. minerální vata , ale přesto ho nelze brát jako náhradu parozábrany. Z vašeho dotazu není zřejmé zda a co bude dále umístěno na polystyrenu. Pokud byste na něj aplikoval např. termoreflexní parozábranu Sunflex Roof-In a dále pak vnitřní obklad , bylo by třeba dodržet mezeru 2-3 cm mezi parozábranou a obkladem pro správnou funkci reflexe sálavé složky tepla. Parozábrana pak bude sloužit zároveň i jako přídavná tepelná izolace. Technická realizace mezery by ale ve vašem případě byla obtížná. Alternativou je umístit parozábranu na prkna a na ni pak polystyren , který díky své struktuře s mnoha póry plní funkci vzduchové mezery. Pak je ale třeba , aby polystyren ve vašem případě měl tloušťku max. 40mm (1/4 tloušťky vaty nad parozábranou ) a aby se pod takovou skladbou nenacházel nadměrně vlhkostně zatížený prostor (např. nedostatečně odvětraná koupelna ). Pro správnou funkci je třeba parozábranu řádně slepit oboustrannou páskou (lepidlo v pásce ) s přesahem jednotlivých fólií cca 5cm a spoje pak na reflexní straně přelepit hliníkovou páskou. V místech průniku vrutů je třeba na parozábranu předem nalepit šroubotěsnou pásku , aby vruty šly skrz tuto pásku. Pro napojení parozábrany na stěny a prostupy se nejčastěji používá pružný tmel. Je třeba ještě zdůraznit , že i v případě instalace parozábrany je nezbytné , aby nad mezikrokevní tepelnou izolací byla odvětrávací mezera (při sklonu střechy nad 25° min. 40mm ).
Další informace k parozábraně najdete na http://www.sunflex.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=42&Itemid=200168

S pozdravem
Ing. Jaroslav Skoupil
produktový manažer
tel.: 606 717915
email: jskoupil@tart.cz
www.sunflex.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Parotěsná folie (č. 8653) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy