eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Parozábrana

Autor: N/A 8. 12. 2011

Dobrý den
Prosím o radu ,v létě jsem budoval podkroví a povedlo se mi udělat chybu a nevím jak jí napravit.Vrchní plášť střechy byl udělán z lehké plechové krytiny Lindab top line LPA pod třešní krytinou je mezera a poté třešní folie Bramac Pro ,mezi krokvemi je izolace izover a poté jse nám povedlo dát místo parozábrany paropropustnou folii Gutta a poté byl namontován na jedné půlce podkroví sádrokarton a na druhé palubky.Teť nevím jak napravit chybu.Jestli mám vše demontovat ,nebo je možné napravit jinak ,třeba natřít sadrokarton nějakým nátěrem ,atd.
Také nevím jestli má chyba je tak zásadní.
Děkuji všem za odpověď.

odpovědět

Re: Parozábrana   |   odpovídá: Jan Rypl

Máte 2 možnosti.
1 ) buď demontovat současné vrstvy podhledu , vytvořit správně provedenou , slepenou a napojenou parozábranu , pak vytvořit rošt a nový podhled
2 ) na současný podhled namontovat novou parozábranu , na parozábranu v místech budoucích pronikajících hřebíků palubek nebo vrutů desky SDK nalepit pásky Jutadach TPK Super a přímo na parozábranu nainstalovat další vrstvu pohledu. Tato aplikace však vylučuje možnost instalace bodových svítidel , zásuvek , vypínačů apod. prvků inž. sítí do podhledu.

V obou případech ale není vůbec možné skladbu jednoduše opravit pokud k zateplené šikmině jsou již dobudovány lehké příčky. U zděných příček se na bok příčky parozábrana nalepí pomocí tmelu Jutafol Mastic.

Podrobnosti k aplikaci parozábrany a příslušných lepících a těsnících komponentů najdete na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Další konzultace prosím telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Parozábrana (č. 8652) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy